اخبار شهرستان

آغاز برداشت گندم و جو در گناوه

خاکریزگناوه _ مدیر جهادکشاورزی شهرستان گناوه از آغاز عملیات برداشت گندم و جو در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ عباس تخم افشان با اشاره به اینکه در فروردین ماه، ستاد برداشت محصولات زراعی برگزار گردید گفت: به دلیل خشکسالی، کاهش نزولات آسمانی، پراکنش نامناسب بارندگی ها و همچنین تنشهای محیطی در پاییز و زمستان سال گذشته، متأسفانه هم اکنون برداشت مزارع دیم از وضعیت نامطلوبی برخوردار است ولی تلاش می شود برداشت محصول از کلیه مزارع آبی و دیم به بهترین نحو ممکن انجام گردد.
وی افزود: از مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در ستاد برداشت، برنامه ریزی جهت تأمین سوخت کمباین ها بود و در حال حاضر با حمایت فرماندار محترم شهرستان گناوه، هیچگونه کمبودی برای تأمین سوخت وجود ندارد.
تخم افشان اضافه کرد: کمباین داران می بایست با مراجعه به دهیار روستا و یا بخشدار محترم، معرفی نامه دریافت و پس از ثبت نام، جهت تأیید سوخت به این مدیریت مراجعه نمایند.
وی خاطرنشان کرد: از آنجاکه تحویل گندم به سیلو مستلزم ثبت اطلاعات در سامانه جامع پهنه بندی می باشد لذا چنانچه کشاورزان تاکنون اطلاعات خود را در سامانه مذکور ثبت نکرده باشند می بایست سریعاً در بخش مرکزی به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان گناوه و در بخش ریگ به مرکز جهادکشاورزی ریگ مراجعه و اطلاعات خود را ثبت نمایند.
تخم افشان در پایان با اشاره به آمادگی مراکز خرید تضمینی گندم جهت دریافت محصول گفت: از مهترین مراکز تحویل گندم، انبار مال قاید در شهرستان گناوه و مجتمع انبارهای چغادک در شهرستان بوشهر، سیلوی برازجان و کارخانه آرد الزهرا است و  کشاورزان عزیز می توانند محصول خود را به مراکز مذکور تحویل دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا