اخبار استان

آغاز طرح یسنا ویژه مادران دارای فرزند زیر ۲ سال سه دهک اول در آمدی

خاکریزگناوه _ اعتبار خرید بسته‌های غذایی و بهداشتی به میزان حدود ۶۰۰ هزار تومان برای تمام مادران دارای فرزند شیرخوار در سه دهک اول درآمدی اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مصدق کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: اعتبار خرید بسته‌های غذایی و بهداشتی به میزان حدود ۶۰۰ هزار تومان برای مادران دارای فرزند شیرخوار در سه دهک اول درآمدی تأمین شده است و افراد شامل این طرح می‌توانند اقدام به خرید کنند.
مصدق کشاورزی ادامه داد: این طرح با نام «یسنا» برای مادران دارای فرزند زیر ۲ سال در سه دهک اول درآمدی تا سقف اعتبار ۶۰۰ هزار تومان با همکاری ستاد ملی جمعیت همزمان با استان‌های کشور در استان بوشهر اجرایی می‌شود.
وی افزود: مادران مشمول می‌توانند از بسته‌های حمایتی پیش‌بینی‌شده – سبد غذایی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامل لبنیات، پروتئین، حبوبات، روغن، غلات، مغزی جات، میوه‌جات و سبزی‌ها و بسته بهداشتی شامل پوشک، شامپو، صابون و شوینده‌های بهداشتی برای کودک و مادر تا مبلغ حدود ۶۰۰ هزار تومان به‌ صورت رایگان در بستر کالابرگ الکترونیکی خرید کنند.
کشاورزی تاکید کرد: برای مادران مشمول طرح، پیامک ارسال خواهد شد، اعتبار مذکور در حساب سرپرست خانوار دارای مادر مشمول تأمین شده و قابل‌ بهره‌برداری و خرید است و امکان خرید اقلام مورد تأیید از طریق تمام فروشگاه‌های طرف قرارداد کالابرگ در دسترس قرار دارد.
وی اظهار داشت: برای اینکه خانوار از مبلغ اعتبار مطلع شوند می‌توانند به برنامه کاربردی «شما» با کد ملی سرپرست خانوار وارد شده و به نزدیک‌ترین فروشگاه طرف قرارداد برای خرید مراجعه کنند.
کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: بر اساس ماده ۲۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با معرفی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان، مادران باردار، شیرده و دارای کودک زیر پنج سال را که بر اساس آزمون وسع، نیازمند حمایت هستند، شناسایی کرده و خدمات سبد تغذیه رایگان و بسته بهداشتی رایگان را ماهانه به آنها اختصاص دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا