اخبار شهرستان

آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه بندرگناوه همزمان با سفر رئیس جمهور

عبدالکریم جمیری:عملیات اجرایی طرح توسعه بندرگناوه به عنوان مهمترین بندر تجاری شمال استان بهمن ماه آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در بازدید از اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در جریان آخرین وضعیت پروژه ها و اقدامات انجام شده قرار گرفت.
عبدالکریم جمیری درخصوص نشست خود با مدیرکل و معاونین اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، به خبرنگاران گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و همت سازمان بنادر و دریانوردی، طرح توسعه بندرگناوه به عنوان مهمترین بندر تجاری شمال استان بوشهر با انتخاب پیمانکار این پروژه آغاز شده است و ان شاءالله بهمن ماه در سفر ریاست محترم جمهور به استان کلنگ زنی خواهد شد.
وی ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در زمینه توسعه زیرساخت های دریایی و بندری استان، بیان داشت: متأسفانه استان بوشهر علیرغم ظرفیت های خدادادی بسیاری که دارد دچار عقب افتادگی های بسیاری از جمله در حوزه زیرساخت های بندری است و باید با سرعت و تلاش مضاعف این عقب ماندگی تاریخی جبران شود.
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: براساس گزارش ارائه شده طرح توسعه بندرریگ نهایی شده و عملیات اجرایی آن از اوایل سال آینده شروع خواهد شد.
جمیری درخصوص آخرین وضعیت طرح توسعه بندر دیلم نیز گفت: طرح توسعه بندر دیلم باید با سرعت بیشتری نهایی و فرآیند انتخاب مجری آن به سرانجام برسد، چرا که طرح توسعه بنادر از مهم ترین محورهای پیشرفت اقتصادی کشور و دارای نقش اساسی در بهبود وضعیت معیشت و کسب و کار مردم منطقه می باشد.
وی در بازدید از پایانه مسافربری در حال تعمیر بندر بوشهر ضمن تشکر از دست اندرکاران این پروژه اذعان کرد: مسئولان اجرایی می بایست پیگیری لازم را جهت در اختیار گذاشتن فضای مناسب جایگزین در دوره تعمیرات سالن ترانزیت تسریع بخشند، در این مسیر هیچ کوتاهی و عدم همکاری پذیرفتنی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا