اخبار استاناخبار شهرستان

آیا جابجایی کالاهای ملوانی در سطح استان غیرقانونی است؟

خاکریزگناوه _ مدیرکل گمرک گناوه گفت: طبق آیین‌نامه اجرایی قانون سامان‌دهی مبادلات مرزی فقط خروج تجمیعی کالای ملوانی از استان ممنوع می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ شکرالله ابوعلی مدیرکل گمرک بندرگناوه در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان گناوه در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر ماهیت کالای موسوم به ته‌لنجی پس از خروج از گمرک و جابجایی این نوع کالا اظهار داشت: تبصره ۳ ماده ۹ آیین نامه اجرایی قانون سامان‌دهی مبادلات مرزی بر این موضوع تاکید دارد که خروج تجمیعی کالای ملوانی از استان ممنوع می‌باشد و به همین دلیل استاندار بوشهر اعلام نمودند که جابجایی این کالاها در سطح استان ممنوع نیست.
وی افزود: ۱۰۰ قلم کالای ملوانی مجاز که به ازای هر شناور، ۳۰ وانت با حجم مشخص حقوق ورودی ۶۰ میلیون تومان را پرداخت کرده و مجوزهای لازم از استاندارد، بهداشت و دیگر نهادهای مربوطه را اخذ کرده‌اند قاچاق محسوب نمی‌شود و اظهارنامه این نوع کالا در گمرک موجود است.
مدیرکل گمرک بندرگناوه تصریح کرد: دولت این قانون را برای رونق بازارهای محلی و معیشت مردم مرزنشین تصویب نموده و فقط خروج کالای ملوانی را بصورت تجمیعی از استان منع کرده است.

متن تبصره۳ ماده ۹ آیین‌نامه اجرایی قانون سامان‌دهی مبادلات مرزی به این شرح می‌باشد که خروج كالاهاي وارد شده توسط ملوانان، خدمه و كاركنان شناورهاي داراي حداكثر پانصد تن ظرفيت از حوزه استان به صورت تجميعي و تجاري ممنوع مي باشد ولي خرده فروشي آنها در سطح استان بلامانع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا