اخبار استان

ابلاغ ۱۱۶۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زا در استان بوشهر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: ۱۱۶۶ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ با نرخ ۴ درصد در استان بوشهر توزیع دستگاهی شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مصدق کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۱۱۶۶ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ با نرخ ۴ درصد در استان بوشهر توزیع دستگاهی شد.
وی افزود: تسهیلات تبصره ۱۸ در دو قالب خویش فرمایی تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان و کارفرمایی تا سقف ۴ میلیارد تومان و با نرخ ۴ درصد با عاملیت ۱۵ بانک و ۱۱ نهاد متولی در سراسر استان پرداخت می‌شود.
مصدق کشاورزی گفت: متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام به سامانه جامع تسهیلات اشتغال کشور به آدرس https://tek.mcls.gov.ir مراجعه نموده و از بخش تسهیلات تبصره ۱۸ سهم استانداران نهاد متولی خود را انتخاب و درخواست تسهیلات خود را به همراه طرح مربوطه و مجوزهای اخذ شده در سامانه مذکور بارگذاری کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: داشتن مدرک مهارتی که فرد قصد فعالیت در آن به عنوان شغل خانگی را دارد از جمله شرایط ثبت نام تسهیلات تبصره ۱۸ می‌باشد که متقاضیان جهت دریافت مجوز مشاغل خانگی می‌توانند از درگاه ملی مجوزهای کشور اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به قرض الحسنه بودن این تسهیلات و اشتغال زا بودن آن پس از اخذ تسهیلات کمیته نظارت استانی با دبیری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نظارت جدی بر مصرف تسهیلات به عمل خواهد آورد و با هرگونه انحراف در تسهیلات برخورد و تسهیلات دریافتی به نرخ بانک مرکزی محاسبه و مشمول جرائم مربوطه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا