اخبار استاناخبار شهرستان

استقبال سرمایه‌گذاران از منطقه ویژه شمال استان بوشهر

معاون استاندار بوشهر گفت: در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با ورود سرمایه گذاران بالایی مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ علی باستین معاون استاندار بوشهر در دیدار با مدیر امور مناطق ویژه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و سازمان مناطق آزاد و ویژه کشور گفت: در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با ورود سرمایه گذاران بالایی مواجه هستیم.
علی باستین افزود: استان بوشهر سومین استان اقتصادی بزرگ کشور است و 6/5 درصد تولید ناخالص ملی را داراست که از این میزان 80 درصد سهم حوزه نفت، گاز و پتروشیمی است.
وی افزود: تمرکز سرمایه گذاری در جنوب استان باعث آسیب جدی به آن منطقه شده و این در حالی است که نرخ بیکاری در مناطق شمالی با جنوبی استان اختلاف فاحشی دارد.
این مسئول افزود: در سه سال اخیر اعتبارات خوبی به منطقه ویژه اقتصادی شمال استان اختصاص یافته که توسط شرکت شهرکهای صنعتی بوشهر به خوبی هزینه شده و زیرساخت های مناسبی تامین شده که مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.
وی از مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی کشور خواست بزودی پروانه بهره برداری منطقه صادر شود تا بتوان با سرمایه گذاران در راستای تفاهم نامه منعقد شده در سفر اخیر ریاست جمهور قرارداد واگذاری زمین امضا کرد.

مدیر امور هماهنگی مناطق ویژه کشور در این دیدار با اشاره به سابقه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر گفت: در این منطقه مطالعات بسیار خوبی انجام شده و این منطقه ویژه از سایر مناطق ویژه متفاوت است.
جواد عباس پور افزود: یکی از معضلات جدی که باعث به تعویق افتادن چند ساله روند توسعه منطقه شده بود بحث تامین خوراک بود که نهایتا وزارت نفت مجوز های لازم را صادر کرد و با بزودی با صدور کد گمرکی، پروانه بهره برداری منطقه صادر می شود.
شجاعی مدیر امور مناطق ویژه اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز در این جلسه افزود: این منطقه برای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و متفاوت از سایر مناطق ویژه کشور است.
رضا شجاعی افزود: بزودی اعتبارات بسیار خوبی برای ایجاد زیرساخت های منطقه ویژه از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اختصاص می یابد .

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی بوشهر نیز گفت: در سفر اول ریاست جمهوری مبلغ 2000 میلیارد ریال اعتبار با مشارکت 50 درصدی دولت و سازمان متبوع اختصاص یافت که این اعتبارات در قالب 6 پروژه عمرانی اجرایی شد و هم اکنون اعتبارات مذکور هزینه شده و پروژه های عمرانی به اتمام رسیده است.
سید حسین حسینی افزود: در حال حاضر 2 مگاوات برق و 4 لیتر بر ثانیه آب برای منطقه تامین شده و عملیات خاکی تا حد بستر در محدوده 780 هکتار و جاده بازرسی به طول 17 و حصارکشی به طول 14/5 کیلومتر در منطقه به اتمام رسیده است.
منطقه ویژ اقتصادی شمال استان بوشهر در مجاورت شهر دیلم بوده و در سال 1389 به سازمان مسئولی شرکت شهرک های صنعتی بوشهر عملیات توسعه آن آغاز شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا