اخبار شهرستانورزشی

استقرار ناجیان غریق در ساحل گناوه

رئیس اداره ورزش و جوانان گناوه گفت: دو مسافر در حال شنا در آب‌های ساحلی گناوه توسط ناجیان غریق از غرق‌شدگی و مرگ حتمی نجات یافتند.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ کاظم فتحی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه در گفتگو با خبرنگار خاکریزگناوه با اشاره به آمار غرق‌شدگی مسافران در تعطیلات نوروز گفت: با توجه به اینکه در تعطیلات نوروز اکثر کسانی که اقدام به شنا در دریا می‌نمایند نسبت به دریا و فن شنا آشنایی ندارند امسال برای اولین بار ناجیان غریق توسط اداره ورزش و جوانان در ساحل گناوه مستقر شدند.
وی افزود: ۵ نفر ناجی غریق از ۲۸ اسفند به مدت چهارده روز در ساحل گناوه مستقر بودند که در این ایام دو مسافر در حال شنا در آب‌های ساحلی بندرگناوه، یکی ۵۲ ساله و دیگری ۱۵ ساله از شهرهای لردگان و شیراز را از غرق‌شدگی و مرگ حتمی نجات داده و به اورژانس پیش بیمارستانی مستقر در ساحل تحویل دادند.
کاظم فتحی اظهار داشت: در کنار استقرار ناجیان غریق، تابلوهای هشداری جهت مشخص شدن محدوده شنا آزاد و ممنوع را در ساحل نصب نمودیم که موجب ساماندهی و کاهش حوادث ناشی از غرق‌شدگی گردید.
رئیس اداره ورزش و جوانان از ناجی غریق بانوان در سال آینده خبر داد و گفت: با توجه به حضور بانوان در دریا و تجربه کسب شده در نوروز ۱۴۰۲، برنامه‌ریزی و آموزش‌های لازم را انجام خواهیم داد و سال آینده ناجی غریق بانوان را در ساحل گناوه خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا