اخبار استان

اعزام یازده هزار زائر از استان بوشهر به مرز شلمچه

معاون حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: ناوگان اتوبوس برای انتقال زائران اربعین افزوده شده است و برای حضور در مراسم اربعین حسینی تاکنون بیش از ۱۱ هزار نفر از استان بوشهر به مرز شلمچه اعزام شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه و به نقل از تسنیم؛ مهدی شهابی معاون حمل و نقل استان بوشهر با اشاره به افزایش ناوگان اتوبوس برای خدمات‌رسانی اعزام زائران اربعین حسینی به مرز شلمچه اظهار داشت: تعداد اتوبوس‌ها برای انتقال زائران اربعین حسینی از پایانه‌های استان بوشهر به  مرز شلمچه از 909 دستگاه دوره قبل، بیش از 30 درصد افزایش یافته است.

وی از شبانه‌روزی فعالیت سامانه فروش اینترنتی بلیت خبر داد و بیان کرد: تاکنون حدود 50 درصد مسافران بلیت را به‌صورت اینترنتی تهیه کرده و مابقی حضوری بوده است.

وی اضافه کرد: همه ظرفیت‌ها برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی از استان بوشهر فراهم شده و تعداد ناوگان اتوبوس‌ها افزایش یافته است.

معاون حمل و نقل استان بوشهر از راه‌اندازی میز خدمت در پایانه مسافربری بوشهر برای رسیدگی به مطالبات مردم خبر داد و افزود: افزایش ساعت کار رانندگان 3 ساعت افزایش یافته و از 9 به 12 ساعت رسیده است.

شهابی، از جبران کمبود راننده برای انتقال زائران به مرز شلمچه و استقرار 10 نفر از نیرو‌های راهداری در این مرز برای ساماندهی ناوگان اتوبوس‌ها برای بازگشت زائران خبر داد و گفت: برای حضور در مراسم اربعین حسینی از 5 شهریور تاکنون بیش از 11 هزار و 247 نفر از استان بوشهر به مرز شلمچه اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت 453 دستگاه اتوبوس در انتقال زائران مشارکت کرده‌اند افزود: روز گذشته 2 هزار و 414 مسافر با 108 دستگاه اتوبوس از استان بوشهر عازم مرز شلمچه شدند.

معاون حمل و نقل استان بوشهر اضافه کرد: زائران بعد از پایان زیارت، مرز بازگشت خود را به شماره 2141 پیامک کنند تا برنامه‌ریزی برای ساماندهی ناوگان اتوبوس‌ها برای برگشت راحت‌تر آن‌ها انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا