اخبار شهرستان

افتتاح پروژه‌های حوزه درمان در چهارروستایی

۳ پانسیون در حوزه درمانی روستای چهارروستایی با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال با حضور فرماندار گناوه و معاون اجرایی دانشگاه علوم مزشکی بوشهر به مناسبت هفته دولت افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ ۳ پانسیون پزشک، ماما و سرایدار مرکز خدمات جامع سلامت امام حسن مجتبی علیه‌السلام چهار روستایی با زیربنای ۱۷۵ متر مربع و میزان اعتبار ۳۰ میلیارد ریال با حضور فرماندار گناوه، بخشدار ریگ و معاون اجرایی دانشگاه علوم مزشکی بوشهر به مناسبت هفته دولت افتتاح شد.
عصمت حیدری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در حاشیه این مراسم گفت: مرکز سلامت چهارروستایی به جمعیتی معادل ۳۸۰۰ نفر خدمات درمانی و مراقبتی ارائه می‌دهد و پزشک، ماما و مراقب مرد در این مرکز فعالیت دارند.
حیدری ضمن تقدیر از تمامی دستگاه‌هایی که در این پروژه همکاری داشته‌اند خاطر‌نشان کرد: به دلیل ضرورت این امر که پزشک معالج باید به صورت مداوم و تمام‌ وقت در مرکز سلامت حضور داشته باشد و در شب موارد اورژانسی را ویزیت کند، ضرورت داشت که پانسیون و محل اسقرار پزشک در خود مرکز باشد.
وی افزود: طی یکسال گذشته استقرار پزشک در پانسیون بهیاری روستا مشکلاتی را از نظر سهولت دسترسی به مرکز بهداشت برای پزشک و اهالی ایجاد کرده بود که با افتتاح پانسیون‌ها این مشکل حل خواهد شد.

محمدتقی صفری فرماندارگناوه گفت: امسال تا کنون در بخش بهداشت و سلامت بیش از ۳۳ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است و می‌توان گفت در حوزه بهداشت و درمان در تمامی روستاهای شهرستان شاهد تحولات بزرگی خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا