اخبار استان

افروغ کیست و پشت پرده هجمه‌‌‌های وسیع علیه او چیست؟!!!

خاکریزگناوه _ فرقی نمی‌کند در کدام جناح سیاسی قرار گرفته‌اید همین که منافع مردم را در نیل به اهداف سیاسی خود لگدمال کنید دنیا و آخرت را یکجا باخته‌اید.

عبدالرحیم افروغ متولد ۱۳۵۸ مدیرکل فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اهل دشتستان که بخشداری سعدآباد را در کارنامه خود دارد و کارمند اخراجی دانشگاه خلیج فارس است.

افروغ چرا از دانشگاه خلیج فارس اخراج شد؟
در سال ۱۳۹۱ عبدالرحیم افروغ که کارمند دانشگاه خلیج فارس بود به دلیل شایستگی و نبوغ مدیریتیش به عنوان کارمند مامور به خدمت، بخشدار سعدآباد شد.
فعالیت‌های روشنگرانه افروغ در دهه هشتاد و خدمت صادقانه او در بخشداری سعدآباد طی سه سال موجب محبوبیت این جوان انقلابی در بین مردم سعدآباد و دشتستان شد و به عنوان یک جوان تراز انقلابی و مشتاق خدمت، بین مردم شهرت گرفت.
سال ۱۳۹۲ با روی کار آمدن دولت یازدهم و سکانداری برخی سیاسیون در بوشهر، اجماعی برای حذف افروغ شکل گرفت، افروغ جوان بود و در همان قدم اولش ثابت کرده بود فردی متعهد و پای کار است اما سیاست‌زدگانی که منافع حزبی و جناحیشان بر منافع مردم اولویت داشت و تصویر یک رقیب بزرگ سیاسی را در این جوان انقلابی دیده بودند به دلیل واهی غیرقانونی بودن انتقال از دانشگاه به بخشداری او را اخراج کردند.
افروغ به مدت هشت سال در دولت حسن روحانی خانه‌نشین شد تا لکه ننگی باشد بر تارک کسانی که از مردم‌داری و خدمت صادقانه فقط شعارش را یدک می‌کشیدند.

پشت پرده هجمه‌‌های وسیع علیه افروغ چیست؟
عبدالرحیم افروغ پس از هشت سال خانه نشینی (در بهترین دوران خدمتگزاریش) در دی‌ماه ۱۴۰۰ علی‌رغم گزینه‌های متعدد به دلیل فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر منصوب شد.
همانطور که انتظار می‌رفت چیزی از انگیزه، تلاش و تعهد افروغ جوان هشت سال پیش کم نشده بود و با ورودش به فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر سکوت سازمانی را شکست و استحاله و دستان سودجو را از این نهاد زدود.
طی ۲۰ ماه فعالیت افروغ در پست جدیدش موجی از تحول در نهادهای فرهنگی زیرمجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر شکل گرفت از تخصیص اعتبار برای زیرساخت‌های هنری تا احیاء مجتمع‌های فرهنگی و قطع ید زیاده‌خواهان در اماکن فرهنگی جنوب تا شمال استان موجب شد تا بار دیگر همان اجماع سیاست‌زده سال ۱۳۹۲ پاکدستی، تعهد و خدمت صادقانه او را برنتابند و این بار افروغ را هدف هجمه‌ها و تهمت‌های خود قرار دهند.

عبدالرحیم افروغ نمونه بارز یک مدیر خدمتگزار و انقلابی است که حتی فعالین اصلاح‌طلب عملکردش در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را قابل خدشه نمی‌دانند.
عملکرد ۲۰ ماهه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر را می‌توانید در سایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در بخش‌های معاونت توسعه مدیریت و منابع، معاونت فرهنگی و رسانه‌ای و معاونت هنری و سینمایی بخوانید.

فرقی نمی‌کند در کدام جناح سیاسی قرار گرفته‌اید همین که منافع مردم را در نیل به اهداف سیاسی خود لگدمال کنید دنیا و آخرت را یکجا باخته‌اید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا