اخبار استاناخبار شهرستانصدای مردم

افزایش توان موتور قایق‌های صیادی ضروری است

مدیرکل شیلات استان بوشهر: افزایش توان موتور و افزودن موتور دوم به قایق‌های صیادی یک نیاز ضروری است که موافقت‌هایی برای افزایش توان موتور قایق‌های صیادی تا ۱۵۰ اسب بخارصورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ در حاشیه آیین افتتاح پروژه پرورش ماهی در قفس که در بندرگناوه برگزار شد نماینده صیادان در حضور مدیرکل شیلات استان بوشهر به بیان یکی از مطالبات مهم جامعه صیادی در خصوص افزایش توان قدرت موتور قایق‌های صیادی پرداخت.
در سال‌های اخیر به سبب صید بی‌رویه، ذخایر آبزیان در خلیج‌فارس استان بوشهر دچار صدمه شده و صیادان به صیدگاه‌ها با مسافت طولانی‌تر سفر می‌کنند.
با توجه به طولانی بودن بُعد مسافت صیدگاه‌های استان بوشهر، برای برخی از صیادان به سبب پایین بودن قدرت موتور قایق‌های صیادی سفر با مسافت طولانی با مشکلاتی همراه است و از طرفی ممکن است در مواقع حوادث گرفتار امواج دریا و یا با کمبود سوخت مواجه شوند.
مدیرکل شیلات استان بوشهر در پاسخ به مطالبه صیادان گفت: افزایش توان موتور و افزودن موتور دوم به قایق‌های صیادی یک نیاز ضروری است که موافقت‌هایی برای افزایش توان موتور قایق‌های صیادی تا ۱۵۰ اسب بخار صورت گرفته است و بزودی پس از ابلاغ دستورالعمل از وزارتخانه متبوع به جامعه صیادی منعکس خواهد شد.

خبر: محمدجعفر حقیقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا