اخبار شهرستان

افزایش ۹۲۶ درصدی کالای تجاری در بندرگناوه

رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه گفت: در سه ماهه‌ی اول ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل در حوزه کالاهای تجاری ۹۲۶ درصد رشد داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه در جمع خبرنگاران گفت: در سه ماهه‌ی اول ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل در حوزه کالاهای تجاری ۹۲۶ درصد رشد داشته‌ایم که از نظر حجمی از ۲۴۷ تُن به ۲۵۳۶ تُن رسیده‌ایم.
وی افزود: رویه کالاهای ترانزیتی از بندرگناوه آغاز شده و قرار بر این است که بصورت ماهانه با اجاره‌ یک شناور به صورت لاین و منظم ترانزیت اتومبیل از کشور کویت به بندر گناوه و سپس به کشور عراق انجام پذیرد.
کیامرث جوکار با بیان اینکه در کالاهای ترانشیپ نیز ۲۸ درصد رشد داشته‌ایم افزود: تحقق رشد ۲۸ درصدی کالاهای ترانشیپ به لطف و تلاش تجار و بازرگانان است که به رغم محدودیت‌ها و کمبودهایی که در بندگناوه نسبت به بنادر بوشهر و خرمشهر وجود دارد، این بندر را انتخاب نموده‌اند که جا دارد از تمامی این عزیزان و همچنین دوستانمان در اداره کل تقدیر و تشکر نماییم.
مدیر اداره بندر و دریانوردی شهرستان گناوه گفت: در سال گذشته با توجه به رشد آمار ورود کالای تجاری به شهرستان گناوه با کمبود فضا مواجه شدیم و متاسفانه این کمبود فضا ناشی از انباشت و رسوب کالاهای متروکه بود که باید ترخیص آنها صورت می‌گرفت اما این امر محقق نشده و حتی از سال ۸۹ نیز کالاهای متروکه‌ای در انبار موجود بود.
وی ادامه داد: با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه در سفر خود به استان بوشهر برای تعیین تکلیف کالاهای متروکه، این امر در بندربوشهر تحقق پیدا کرده و گناوه دومین بندری بود که بعد از بوشهر این موضوع را در دستور کار خود قرار داد و با حضور مدیرکل گمرک، دادستان، سازمان املاک تملیکی و شرکت بندرسازان، جلسات فشرده‌ای در این خصوص صورت پذیرفت.
کیامرث جوکار تصریح کرد: از ۲۲۵ ردیف کالایی که در انبارهای این بندر از سال ۸۹ وجود داشت ۱۵۴ ردیف به سازمان املاک تملیکی برای مزایده انتقال یافت و ۳۵ ردیف از کلاهایی نیز که تاریخ آنها منقضی شده بود به تشخیص اداره اموال تملیکی و ادارات مربوطه امحا شد و پیگیری‌های لازم برای تعیین تکلیف چند ردیف باقی مانده نیز ادامه دارد.
رئیس اداره بندر گناوه با اشاره به اینکه مهمترین موضوع این اداره طرح توسعه بندر است گفت: طرح توسعه‌ی بندر در واقع افق و دورنمای بندرگناوه را برای ما تشریح می‌کند و مسئولین، بازرگانان و تجار ما باید ذهنیت خود را به سمت ترمینال‌داری و کشتی‌رانی ببرند و می‌توان نوید این مهم را داد که بندرگناوه به یکی از بنادر موفق در سطح استان بوشهر تبدیل خواهد شد.
کیامرث جوکار ادامه داد: بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد اعتبار برای طرح توسعه بندر در فازهای مختلف هزینه شده است که امیدواریم تجار و بازرگانان شهرستان که بنادر دیگری را برای فعالیت خود انتخاب کرده‌اند مجددا این شهر را برای فعالیت خود برگزینند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا