اخبار استاناخبار شهرستانورزشی

اولین جشنواره ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان گناوه برگزار شد

خاکریزگناوه _ اولین جشنواره ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان گناوه روز پنج‌شنبه در مجموعه ورزشی و رفاهی تیام واقع در ساحل گناوه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ اولین جشنواره ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان گناوه روز پنج‌شنبه در مجموعه ورزشی و رفاهی تیام واقع در ساحل گناوه برگزار گردید.

موقعیت توریستی و ساحل ماسه‌ای گناوه زمینه‌ی مطلوبی برای توسعه ورزش‌های دریایی و ساحلی

کاظم فتحی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه بیان داشت: باتوجه به موقعیت جغرافیایی شهر گناوه نیاز و ظرفیت ساماندهی ورزش‌های دریایی و ساحلی وجود داشت که با زحمات تمامی هیئت‌های ورزش‌های آبی استان جشنواره ورزش‌های دریایی و ساحلی گناوه برگزار گردید.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت تجاری، توریستی و ساحل ماسه‌ای خوب گناوه، ظرفیت مطلوبی برای ورزش‌های دریایی و ساحلی وجود دارد که شاهد شروع فعالیت‌های مناسبی در این حوزه هستیم که امیدواریم استفاده‌ی از این ظرفیت‌ها ادامه یابد.
وی یادآور شد: به جز ۳ پایگاه غریق نجاتی که در سطح ساحل گناوه احداث خواهد شد، پایگاه امداد و نجات ساحلی و دریایی مجموعه تیام نیز فعالیت خود را در کنار آنها انجام خواهد داد.

برگزاری اولین جشنواره ورزش‌های دریایی و ساحلی گناوه

سید ایمان حسینی رئیس هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان گناوه اظهار داشت: به لطف خداوند و با رایزنی‌های مختلف صورت گرفته امتیاز اولین جشنواره ورزش‌های دریایی_ساحلی شهرستان گناوه برگزار گردید.
سرپرست هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان گناوه گفت: برنامه‌های تفریحی این مجموعه دریایی_ساحلی شامل پدل‌برد، جت‌اسکی، شاتل، مانور موتورهای سنگین چهارچرخ، جت‌اسکی و سایر ورزش‌ها هستند که امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک برای این مجموعه شاهد تاسیس پیستی در ساحل نیز باشیم.
سید ایمان حسینی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی ایستگاه نجات غریقِ مختص پیست مجموعه آبی تیام نیز صورت پذیرفته است که امیدواریم با پشتیبانی مسئولین شهری در دهه فجر شاهد تکمیل و افتتاح این پروژه باشیم.

تاسیس هیئت‌ ورزش‌های دریایی و ساحلی استان بوشهر

در ادامه عبدالرسول غلامی رئیس هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی استان بوشهر نیز با بیان این نکته که تنها یک سال از تاسیس فدراسیون این رشته می‌گذرد تصریح کرد: با توجه به نقش پر اهمیت دریا در توسعه کلان اقتصادی کشور و نیز با نظر به آنکه در برنامه هفتم توسعه به این مقوله اهمیتی دوچندان داده شده ‌است، فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی و به تبع آن هیئت‌های این فدراسیون در بسیاری از استانها و به ویژه استان بوشهر تاسیس گردید.
وی ضمن یادآور شدن این مهم که تنها ۳ ماه از تشکیل هیئت ورزش‌های آبی و ساحلی استان می‌گذرد عنوان داشت: طی ۳ ماهه گذشته این هیئت ورزشی اهدافی را مانند معرفی این هیئت به علاقه‌مندان و ورزشکاران استان بوشهر، ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه و نیز معرفی فرصت‌های گردشگری استان بوشهر را در دستور کار خود قرار داده است.
رئیس هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی استان بوشهر ادامه داد: استان بوشهر دارای بیش از ۷۰۰ کیلومتر خط ساحلی می‌باشد که به نوع خود ظرفیتی کم نظیر در حوزه گردشگری به شمار می‌رود و می‌بایستی برای اعتلای صنعت گردشگری استان بکوشیم، که ما طی مدت ۳ ماهه یاد شده تا کنون دو جشنواره‌ی ورزش‌های دریایی و ساحلی را در شهر بوشهر یک جشنواره در شهر دیلم و امروز نیز اولین جشنواره این ورزش‌ها را در گناوه برگزار کرده‌ایم.
ایشان در تشریح برنامه‌های آینده این هیئت ورزشی خاطرنشان کردند: منتظر هستیم تا اساسنامه فدراسیون و شرح وظایف هیئت‌های ورزشی اعلام گردد اما تا قبل از ابلاغ این موضوع، تقویمی عملیاتی برای استان بوشهر تعریف گردید و انتصاباتی نیز صورت پذیرفت از جمله معرفی سید ایمان حسینی مدیر مجموعه تیام به عنوان رئیس هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی شهرستان گناوه معرفی شدند و روسای هیئت‌های کنگان، عسلویه و بوشهر نیز انتخاب شد و معرفی روسای هیئت‌های ورزشی دیگر شهرستان‌های استان نیز ظرف چند هفته آینده انجام خواهد شد.
عبدالرسول غلامی ضمن اشاره به برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری دوره‌های آموزش مربیگری و داوری ورزش‌های دریایی و ساحلی در استان اظهار داشت: همچنین در اسفندماه رویداد بزرگی تحت عنوان جشنواره بوشهر گیمز با حضور چندین فدراسیون، مصادف با روز بوشهر و با همکاری همه هیئت‌های ورزشی برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا