اخبار استاناخبار ویژه

ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای روستاییان در دولت سیزدهم

خاکریزگناوه _ ایجاد اشتغال مطمئن و درآمد پایدار با احداث نیروگاه‌‌ی خورشیدی پشت‌بامی برای روستاییان کشور از ابتکارات دولت سیزدهم است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ دولت سیزدهم باهدف حمایت هدفمند از خانوار‌های محروم در سال ۱۴۰۱ طرح احداث نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی را ارائه کرد.
براین‌اساس سال ۱۴۰۱ طرح ساخت ۵۵۰ هزار سامانه خورشیدی ۵ کیلوواتی طی پنج سال، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، مصوب و اجرای آن برای خانواده‌های تحت پوشش نهاد‌های حمایتی در سراسر کشور آغاز شد.
احداث نیروگاه‌های کوچک خانگی، فرصت مناسبی برای تولید برق و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان از جمله خانوار‌های روستایی و اقشار نیازمند به وجود آورده است.
مواد اولیه تولید برق از این نیروگاه‌ها نور خورشید است که رایگان در اختیار مردم قرار دارد و قرارداد خرید تضمینی برق سامانه‌های حمایتی خورشیدی میان سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق(ساتبا) و خانواده تحت حمایت تا ۲۰ سال ادامه خواهد داشت و قرارداد‌ها به‌گونه‌ای است که قیمت تعدیل هم به آن افزوده می‌شود و هر سال این نرخ افزایش پیدا می‌کند.
شغل مطمئن و درآمد پایدار و همیشگی از مزایای این نیروگاه‌ها به‌شمار می‌رود که آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور شهید مبتکر اجرای این چنین طرح‌های فراگیر و مردمی بوده است.
سال گذشته ۲۵۰ نیروگاه برق خورشیدی در روستا‌های استان بوشهر راه‌اندازی شد و روز گذشته نیز ۵۰۰ نیروگاه پنج کیلووات خورشیدی در روستای “عربی” شهرستان دشتی استان بوشهر با حضور استاندار و مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید و با توجه به تسهیلات تخصیص یافته جدید، امسال تا ۳ هزار نیروگاه برق خورشیدی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا