اخبار ویژه

با اقدام دولت سیزدهم در منطقه گوره از هدر رفت سالانه بیش از ۳۰ میلیون دلار جلوگیری شد

خاکریزگناوه _ با اقدام دولت سیزدهم و فعال شدن مجدد پروژه مخازن استراتژیک منطقه گوره از هدر رفت سالانه بیش از ۳۰ میلیون دلار جلوگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ آیین افتتاح و بهره‌برداری از مخازن استراتژیک ذخیره سازی نفت خام گوره همزمان با ۱۶ پروژه نفت، پالایش و پتروشیمی به ارزش ۱۸۰ همت با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و فرمانداران شهرستان‌های گناوه و دیلم از طریق ویدئو کنفرانس با مخبر سرپرست ریاست جمهوری و وزیر نفت برگزار شد.

ابوذر شریفی مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مخازن ذخیره سازی استراتژیک نفت خام منطقه گوره با ظرفیت ۴ میلیون بشکه نفت خام امروز افتتاح شد.
وی افزود: ارزش این مخازن که متشکل از ۲ مخزن یک میلیون بشکه‌ای و ۴ مخزن ۵۰۰ هزار بشکه‌ای می‌باشد ۷۵ میلیون دلار است.
ابوذر شریفی با اشاره به توقف این پروژه در دهه ۹۰ گفت: این پروژه ابتدای دهه ۸۰ آغاز شد که متاسفانه در اواسط دهه ۹۰ روند اجرای آن متوقف گردید.
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم این پروژه با تاکید رئیس جمهور شهید مبنی بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام، مجددا فعال شد و در یک کار فشرده امروز این طرح افتتاح گردید.
وی ضمن بیان ثمرات این مخازن استراتژیک خاطرنشان کرد: این مخازن استراتژیک ۴ میلیون بشکه‌ای ثمرات زیادی برای کشور در پی خواهد داشت چرا که با تحریم‌های ظالمانه و به دلیل عدم تکمیل این پروژه در دولت گذشته، سالانه بیش از ۳۰ میلیون دلار عدم نفع به کشور تحمیل می‌شد اما امروز با اقدام بجای دولت سیزدهم از این ضرر بزرگ جلوگیری شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا