اخبار استان

با جدیت به دنبال فعالسازی باشگاه کارآفرینان نوجوان خواهیم بود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: با جدیت به دنبال فعالسازی باشگاه کارآفرینان نوجوان در مدارس استان بوشهر با کمک آموزش و پرورش خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مصدق کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در جلسه ای با حضور معاون آموزشی موسسه کار و تامین اجتماعی گفت: تغییر نگرش به مهارت باید از نهاد خانواده شروع شود و آموزش و پرورش سازکار اجرایی آن را در برنامه‌های درسی لحاظ نماید و همچنین وزارت متبوع می‌تواند در سیاست گذاری کلان نقش آفرینی نماید.
مصدق کشاورزی با اشاره به اینکه کارآفرینی یک کار فرهنگی و مهارتی است و نیاز به زمان دارد و ما زمان را از دست داده‌ایم افزود: بازنگری در سرفصل‌های آموزشی و گنجاندن مبحث کارآفرینی به صورت کاربردی و عملی باید انجام پذیرد.
وی ادامه داد: در چند سال اخیر به منظور تغییر فرهنگ خانواده‌ها و نگرش به سمت کارآفرینی در قالب انجمن اولیا، صدا و سیما و نهادهای فرهنگی اقدامات خوبی انجام شده است ولی کافی نیست.
کشاورزی بیان کرد: با جدیت به دنبال فعالسازی باشگاه کارآفرینان نوجوان در مدارس استان بوشهر با کمک آموزش و پرورش خواهیم بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: مهم‌ترین هدف تشکیل باشگاه کارآفرینان نوجوان، پرورش مهارت‌های نرم کارآفرینی و تقویت نگرش کارآفرینی در نوجوانان، آشناسازی مربیان، معلمان، دبیران و دانشجویان با مباحث کارآفرینی، تغییر روش‌های تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی با هدف افزایش توانایی‌های کارآفرینانه نوجوانان و آشنا کردن خانواده‌ها با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت نوجوانان در محیط خانواده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا