اخبار استان

با پیگیری نماینده مجلس، وزارت نفت پای کار آمد

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان برای استقرار آبفا در جزیره خارگ با پیگیری عبدالکریم جمیری نماینده مجلس تحقق یافت.

با پیگیری های مداوم نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، 150 میلیارد تومان از محل مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت جهت استقرار آبفا در جزیره خارگ اختصاص یافت.
عبدالکریم جمیری با اشاره به نشست خود با مدیرعامل شرکت ملی نفت اظهار داشت: عدم استقرار آبفا در جزیره خارگ و انشعابات غیر اصولی آن مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده و نارضایتی شدید شهروندان را در پی داشته است.
وی گفت: میزان بالای هدر رفت با در نظر گرفتن آب ورودی به شهر و سرانه مصرف روزانه برای هر نفر وسرازیر شدن فاضلاب به دریا و آسیب رسانی به محیط زیست از عمده ترین مشکلات عدم استقرار آبفا در جزیره خارگ است.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم ادامه داد: از دوره نهم مجلس شورای اسلامی پیگیری های متعددی برای استقرار آبفا در جزیره خارگ صورت گرفت ولی به دلیل عدم همراهی دولتمردان اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفت، از ابتدای این دوره از مجلس شورای اسلامی موضوع با جدیت دنبال شد و نشست های متعددی با وزیر نیرو، وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت برگزار شد.
جمیری بیان کرد: در نشست اخیر با مدیرعامل شرکت ملی نفت درخصوص عدم بهره گیری از نیروی متخصص و نبود امکانات و سخت افزار مناسب برای مدیریت توزیع آب و جمع آوری فاضلاب بحث و گفت و گو شد و با دستور آقای خجسته مهر مقرر شد مبلغ 150 میلیارد تومان از محل مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت جهت استقرار آبفا در جزیره خارگ اختصاص یابد و به زودی مقدمات انجام آن فراهم خواهد شد.
پیش از این نیز نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی مجوز اختصاص سه فروند شناور در مسیرهای بوشهر – خارگ و گناوه – خارگ را برای ساکنین جزیره خارگ دریافت کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا