اخبار استان

بزرگترین کارخانه PCC خاورمیانه در دشتی افتتاح شد

خاکریزگناوه _ در آیینی با حضور معاون وزیر کشور و استاندار بوشهر، بزرگترین کارخانه کربنات کلسیم رسوبی(PCC) خاورمیانه در شهرستان دشتی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه، احمد محمدی زاده استاندار بوشهر در این آیین اظهار داشت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در طرح‌های اقتصادی و تولیدی مورد تاکید قرار دارد و در یکسال اخیر شاهد حضور موثر بخش خصوصی در استان هستیم.
وی با اشاره به افتتاح بزرگترین کارخانه کربنات کلسیم رسوبی خاورمیانه در شهرستان دشتی افزود: این واحد تولید کننده آهک با ظرفیت ۷۵ هزار تن ظرفیت، سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومان و ایجاد ۲۸۰ نفر فرصت شغلی با مشارکت بانک صنعت و معدن راه‌اندازی شده است.
استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: تمام محصول این واحد تولیدی به کشورهای هدف صادر می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز گفت: آهک با توجه به برخورداری از ارزش افزوده بالا امکان کار و توسعه دارد و بعنوان یکی از ظرفیت‌های مهم این استان به شمار می‌رود.
علی باستین با اشاره به اینکه استان بوشهر ۲ طرح آهک دیگر نیز دارد گفت: برنامه استان تشکیل زنجیره آهک و حرکت به سمت تولید کاغذ از کربنات کلسیم و صنایع جانبی آن است تا به این صورت ضمن جلوگیری از واردات؛ ارزآوری داشته باشیم.
باستین با اشاره به وجود ۸۰۰ میلیون تن ذخایر و مزیت معدنی موجود در شهرستان دشتی و ضرورت ایجاد زنجیره‌ها و حلقه‌های مفقوده صنایع معدنی تاکید کرد: استان بوشهر ظرفیت ایجاد چندین واحد آهک و زنجیره‌های آن را دارد.
وی اظهار کرد: تلاش می‌شود با تامین مالی و حل مسائل و مشکلات واحدهای معدنی موجود در استان شاهد بهره‌برداری از این طرح‌ها باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا