اخبار استاناخبار شهرستاناخبار ویژه

بندرگناوه‌ در مسیر پیشرفت

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ در پنجمین روز از هفته دولت پل معروف به سیدرضا واقع در کمربندی قدیم گناوه که سالهاست از ویژه مطالبات مردمی می‌باشد به طول ۹۰ متر عملیات آن آغاز شد
پنجمین روز هفته دولت از آغاز عملیات اجرایی یک پل شروع شد تا مسیر پیشرفت گناوه به سوی توسعه، کارآفرینی و اشتغالزایی هموار شود.
پس از آغاز عملیات اجرایی پل سیدرضا، یک پروژه تولیدی افتتاح گردید تا در مسیر هموار پیشرفت به تولید و کارآفرینی رسیده باشیم
پروژه تولید سشوار صنعتی با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰هزار سشوار صنعتی و ۲۰ هزار موزن برقی و اشتغال ۸۷ نفر با اعتبار ۳۷ میلیارد تومان در گناوه افتتاح گردید.
گل سرسبد برنامه‌های هفته دولت در شهرستان گناوه، آغاز عملیات اجرایی مجتمع فولاد است.
مجتمع فولادی که توسط یک سرمایه‌گذار اهل گناوه اجرا خواهد شد تا با ایجاد اشتغال۱۴۰۰ نفر در این مجتمع، فرزندان این منطقه اسیر شغل‌های کاذب نباشند مجتمع فولادی که قرار است شروع پیشرفت و توسعه شمال استان بوشهر باشد.
امروز در شهرستان گناوه ثابت شد وقتی دولت مسیر سرمایه‌گذاری را هموار نماید سرمایه‌گذاران به استقبال دولت می‌آیند و اینجاست که نماد همدلی و همراهی مردم و دولت خود را در مجتمع فولاد گناوه به مرحله اجرا می‌رساند.
مساحت این پروژه در چرخه کامل فولاد ۲۰۰ هکتار، نیروگاه ۱۰۰ هکتار و آب‌شیرین‌کن یک هکتار تعیین شده است و هدف از اجرای این مجتمع فولاد تولید ورق فولادی آلیاژی برای تامین نیاز استان و صادرات است و برای اجرای آن ۶۱۵ هزار میلیارد تومان هزینه خواهد شد.
ظاهرا روز پنجم از هفته دولت در گناوه با واژه اشتغال و کارآفرینی گره خورده است چرا که پس از مجتمع فولاد یک واحد تولیدی مداد رنگی، نوشتاری و طراحی در بندر ریگ افتتاح شد تا با اعتبار ۲۶۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۱۵ نفر را فراهم نماید.
یکی از مطالبات جدی دریانوردان در بندرریگ لایروبی خور این بندر بود که دولت امروز به وعده صادق خود عمل نمود و آرامش را به دریانوردان و تجار این خطه هدیه داد.
عملیات اجرایی این پروژه با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال و ۳۳۰ هزار متر مکعب در بندر ریگ آغاز شد تا در ادامه این طرح عملیات اجرایی موج‌شکن اسکله بندرریگ به ظرفیت ۳ هزار و ۱۵۰ مترمربع آغاز شود.
سرمایه‌گذار خصوصی نعمتی است که در استان بوشهر با تاکید استاندار غنیمت شمرده شده تا دیگر استان غنی ما محروم خوانده نشود.
در ادامه مسیر کارآفرینی، تولید و اشتغال فاز تکمیلی کارخانه جوجه کشی مرغ یک روزه به همت بخش خصوصی و مشارکت بانک توسعه تعاون با تسهیلاتی معادل ۱۵۰ میلیارد ریال با همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی کمتر از شش ماه به بهره‌برداری رسید تا چرخه تولید در این حوزه تکمیل شود.
آخرین پروژه روز پنجم نیز افتتاح بند سنگی ملاتی آبخیزداری دره رجدون بود که حجم آبگیری آن در یک مرحله ۷۵ هزار مترمکعب و در چهار مرحله ۳۰۰ هزار مترمکعب می‌باشد/عباس زارعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا