ایران و جهان

تا امروز؛ چه کسانی داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری شده‌اند؟

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ تا پایان سومین روز از ثبت‌نام‌ها از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، در مجموع ۸۰ نفر به ستاد انتخابات مراجعه کرده بودند که شامل ۸ زن و ۷۲ مرد بودند. مجموع ثبت‌نام‌شده‌ها هم به ۱۹ داوطلب کاندیداتوری تا این لحظه رسیده است.

طی سه روز گذشته محمدرضا صباغیان، مصطفی کواکبیان، عباس مقتدایی، قدرتعلی حشمتیان، سعید جلیلی، علی لاریجانی، محمود احمدی بیغش، محمد خوش چهره، عبدالناصر همتی، احمد رسولی نژاد، وحید حقانیان، مسعود پزشکیان، علیرضا زاکانی، حبیب‌الله ده مرده، محمدرضا میرتاج‌الدینی، زهره الهیان و فداحسین مالکی اسامی ۱۷ نفری هستند که با حضور در ستاد انتخابات کشور برای داوطلبی نامزدی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری نام‌نویسی کرده‌اند.

امروز؛ صبح در چهارمین روز هم، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسعود زریبافان از اولین افرادی بودند که ثبت نام کردند.
حسین افشارزاده سرتیپ بازنشسته نیرو‌های مسلح آجودان ریاست‌جمهوری در دولت‌های نهم و دهم از دیگر افرادی بود که در ساعات اولیه امروز ثبت نام کرد.

محمود احمدی نژاد نیز با حضور در وزارت کشور، برای حضور در انتخابات ریاست جمهور ثبت نام کرد.

محمود صادقی از چهره های اصلاح طلب و نماینده ادوار مجلس نیز برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

صادق خلیلیان وزیر اسبق کشاورزی با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

سرتیپ شاهوردی معاون اسبق هماهنگ کننده ارتش و فرمانده پیشین حفاظت اطلاعات نیروی زمینی ارتش برای نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح پنجشنبه، ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ آغاز شده و تا ساعت ۱۸، ۱۴ خرداد ادامه خواهد داشت و گفته شده است که این زمان قابل تمدید نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا