اخبار استان

تخصیص بی‌سابقه اعتبار به استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده است که این میزان تخصیص در نیمه اول سال بی‌سابقه است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه، احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر در جشن ایمان و امید که در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر برگزار شد اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با اتکا به مردم به پیروزی رسید و طی این سال‌ها نیز مبتنی بر رأی و اراده همین مردم اداره شده و همه موفقیت‌ها با حضور مردم محقق شده است.

وی با اشاره به دو بار سفر رئیس جمهور به استان خاطرنشان کرد: دولت اهتمام ویژه‌ای برای توسعه استان بوشهر دارد و در این راستا مصوبات خوبی برای استان رقم خورده و در تلاش برای جذب اعتبارات مصوب سفر هستیم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده است افزود: این میزان تخصیص در نیمه اول سال بی‌سابقه است و باید تلاش کنیم که در نیمه اول سال این اعتبارات هزینه شوند.

وی توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها و تحقق شیرین‌سازی ۶۰ هزار مترمکعب در روز را از اقدامات مهم دولت خواند و اضافه کرد: ۱۲۵ هزار مترمکعب تأسیسات جدید آب‌شیرین‌کن نیز آغاز شده است که تحول بزرگی را در تأمین آب استان فراهم می‌سازد.

محمدی‌زاده به تکمیل سدهای باغان و خائیز اشاره کرد و افزود: این سدها نقش مهمی در تأمین آب مورد نیاز در شهرستان تنگستان خواهند داشت.

وی از آبگیری سدهای دالکی و دشت‌پلنگ تا سال آینده خبر داد و بیان کرد: سد دالکی به پیشرفت بالای ۵۰ درصدی رسیده است و با تلاش صورت گرفته در سال آینده آبگیری خواهند شد.

استاندار بوشهر از بهبود وضعیت راه‌های استان خبر داد و تاکید کرد: تکمیل مسیر اهرم – برازجان با جدیت در دست اجرا است و ۱۱ کیلومتر از این مسیر در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسیر کنارتخته – دالکی سالانه ۳۰ کشته بر اثر تصادفات دارد افزود: این طرح نیمه کار رها شده بود که ۸۰۰ میلیارد تومان برای آن تخصیص یافت و امیدواریم سال آینده به بهره‌برداری برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا