اخبار شهرستان

تخصیص ۱۱۰ میلیارد ریالی به بخش سلامت و درمان گناوه در سال گذشته

خاکریزگناوه _ همایش "سلامت برای همه" به مناسبت هفته سلامت به میزبانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در تالار بهزاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ دکتر عصمت حیدری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در همایش هفته سلامت ضمن تبریک هفته سلامت گفت: شعار هفته‌ی سلامت امسال، سلامت برای همه با پزشک خانواده است که در آینده نزدیک شاهد اجرای این طرح در سطح شهرستان خواهیم بود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: مراقبت‌های پزشکی برای گروه‌های سنی، جنسی و شغلی، نظارت بر صنوف، خدمات پیشگیرانه در حوزه بیمارهای واگیر و غیر واگیر، آموزش سلامت، خدمات دارویی، درمان بیماری‌های سرپایی و بستری در دو بیمارستان شهرستان، خدمات مرکز فوریت های پزشکی۱۱۵، آموزش و تربیت دانش‌آموزان در دبیرستان دخترانه‌ی بهیاری به عنوان تنها دبیرستان دخترانه‌ی استان و… خدماتی است که در حوزه سلامت و درمان به مردم شهرستان ارائه می‌شود.
وی افزود: در کنار تمامی این خدمات، از توسعه‌ی زیرساخت‌های عمرانی نیز غافل نبوده‌ایم و به همت مدیران دانشگاه علوم پزشکی و فرماندار، طی یک سال گذشته به توسعه‌ی زیرساخت های عمرانی و تجهیزانی در شهر و روستا نیز به خوبی پرداخته شده است.
حیدری خاطرنشان کرد: پروژه‌های خانه‌ بهداشت مال‌قائد، پایگاه بهداشت نوروزآباد، مرکز خدمات جامع سلامت روستای محمدی، پانسیون پزشک و ماما‌ی مرکز محمدی، پانسیون سرایداری در مرکز بهداشت محمدی، پانسیون پزشک و ماما در چهارروستایی، پانسیون سرایداری در چهارروستایی، پانسیون پزشکان متخصص در بیمارستان امیرالمومنین(ع)، پایگاه اورژانس شهری خلیج فارس در خیابان حرم به حرم، تعمیرات خانه بهداشت چاهبردی و مال‌قائد نیز در یک سال اخیر عملیات اجرایی آنها آغاز شده‌ و در حال ساخت می‌باشند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: خرید و تجهیز ۶ دستگاه دیالیز توسط دانشگاه علوم پزشکی نیز انجام شده است و جذب ۱۲ متخصص و فعال کردن تمامی تخصص‌ها در بیمارستان گناوه نیز بخشی از عملکرد این دستگاه می‌باشد.
عصمت حیدری ضمن تشکر ویژه از فرماندار گناوه جهت تسهیل و پیشبرد اهداف سلامت و درمان گناوه گفت: در یک سال گذشته اعتباری که برای حوزه سلامت تعیین شد ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن تخصیص یافت که فرآیند بسیار خوبی بود.

مسلم سلیمانی معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری گناوه ضمن تاکید بر ارزش فعالیت‌های صورت گرفته از طرف شبکه بهداشت و درمان در حوزه نظارت و پیشگیری اظهار داشت: در بحث بهداشت و درمان چه در خصوص مسائل عمرانی و چه فرهنگی باید اهمیت ویژه‌ای قائل باشیم و از این رو تمام تلاش خود را برای پیشبرد پروژه‌های در دست انجام یا نیمه تمام حوزه سلامت به کار خواهیم گرفت.
وی افزود: البته نباید از اقدامات پیشگیرانه و نشاط انگیز نیز در این حوزه غافل شد زیرا سلامت روان جامعه و محیط زندگی نیز بسیار حائز اهمیت است و اگر سلامت روانی جامعه در نقطه‌ی مطلوبی باشد، آیتم‌های بسیاری را در سطح مطلوب قرار می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا