اخبار استانورزشی

تربیتی شدن محیط‌های ورزشی توسط آموزش و پرورش استان بوشهر

دانش‌آموزان همراه با والدین می‌توانند بصورت رایگان از اماکن ورزشی تحت پوشش آموزش و پرورش استفاده کنند.

صادق عبدالهی رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیتهای ورزشی اداره کل آموزش و پرورش استان در گفتگو با پایگاه خبری خاکریزگناوه گفت: دانش‌آموزان به همراه خانواده‌های خود می‌توانند روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته بصورت رایگان از اماکن ورزشی تحت پوشش آموزش و پرورش شهرستان و مناطق ۱۸ گانه استان استفاده کنند.
عبدالهی بابیان اینکه این فعالیت ها بعنوان طرح شهید خرازی نام گذاری شده است بیان کرد: هم اکنون در روزهای پنج شنبه در اختیار دانش‌آموزان دختر و مادران آنها و روزهای جمعه در اختیار دانش‌آموزان پسر و پدران آنها به صورت صد در صد رایگان قرار گرفته است.
وی افزود: این طرح با هدف فراگیرسازی و همگانی شدن ورزش در سطوح مختلف و مشارکت خانواده‌ها در انجام فعالیت‌های ورزشی و تقویت بنیان خانواده از طریق محیط ورزشی و تربیتی شدن محیط‌های ورزشی تا پایان سال تحصیلی در تمام شهرستان ها و مناطق استان بوشهر اجرا می‌شود.
عبدالهی همچنین با بیان اینکه ایجاد فضاهای ورزشی درون مدرسه‌ای(طرح شهید سلیمانی) در مناطق مختلف استان آغاز شده است گفت: در قالب این طرح ۳۶ زمین چمن ورزشی درون مدرسه ای و ۱۰ کلاس تخصصی درس تربیت بدنی تا اسفندماه سال جاری افتتاح خواهند شد.
عبدالهی ادامه داد: هشت سالن ورزشی درون مدرسه‌ای نیز در حال اجراست که تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا کمتر از یک سال آینده آنها را نیز افتتاح کنیم. اعتبار اجرای این پروژه ها جمعا ۲۲۰ میلیارد ریال است که ۱۵۰ میلیارد ریال آن توسط وزارت و ۷۰ میلیارد ریال آن توسط اعتبارات استانی و داخلی تامین شده است.
عبدالهی بیان داشت: در حال حاضر سرانه فضای ورزش دانش آموزی استان ۷۸ سانتیمتر برای هر دانش‌آموز است و اگر کل پروژه‌های طرح شهید سردار سلیمانی در استان انجام شود ۳۶ درصد دیگر به این سرانه اضافه خواهد شد که این سرانه به بیش از یک متر مربع خواهد رسید و از این باب رتبه یک کشور را خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا