اخبار استاناخبار شهرستان

تشدید اقدامات برای جمع‌آوری اتباع خارجی در بازار گناوه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: هر فرد ایرانی که برای بازپس‌گیری اموال اتباع خارجی شاغل در بازار اقدام نماید به عنوان کارفرما تلقی می‌شود، جریمه و مشمول پیگرد قانونی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مصدق کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در نشستی با فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان گناوه با موضوع، اتباع خارجی در بازار گناوه اظهار داشت: با توجه به اینکه گناوه طبق قانون به عنوان شهر ممنوعه برای حضور اتباع خارجی است به همین منظور ترد و جلوگیری از ورود اتباع به شهرستان گناوه با پشتوانه قانونی که دارد کار را برای دستگاهای اجرایی آسان‌تر کرده است.
وی افزود: طبق گزارشات دستگاه‌های اجرایی تاکنون اقدامات خوبی برای جمع‌آوری اتباع خارجی در سطح بازار گناوه خصوصا دستفروشان انجام شده ولی این اقدامات باید با جدیت بیشتر و بصورت مستمر ادامه داشته باشد.
مصدق کشاورزی با تاکید بر لزوم همراهی مردم در موضوع اتباع خارجی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی،متاسفانه باز هم شاهد حضور تعدادی اتباع خارجی در بازار هستیم که با حمایت برخی از خود شهروندان به کار خود ادامه می‌دهند و نیاز مهم و تکمیل کننده برای جمع‌آوری اتباع خارجی همراهی و حمایت مردم است که اگر این حمایت صورت نگیرد متضرر اصلی شهروندان گرامی خواهند بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره برخورد جدی با حمایت کنندگان اتباع در بازار گناوه تصریح کرد: طبق گزارشات واصله برخی از شهروندان پس از جمع‌آوری دستفروشان اتباع در سطح بازار گناوه با ادعای اینکه اموال دستفروشی متعلق به آنها می‌باشد اقدام به بازپس‌گیری اموال می‌نمایند که از این پس اعلام می‌داریم هر فرد ایرانی که برای بازپس‌گیری اموال اتباع خارجی شاغل اقدام نماید به عنوان کارفرما تلقی شده و مورد جریمه و مشمول پیگرد قانونی خواهد شد.

اسماعیل عبدالهی فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان گناوه گفت: بازاریان، کسبه و اصناف شهرستان گناوه از اقدام بجای تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای جمع‌آوری اتباع خارجی از بازار گناوه حمایت کرده و خواستار استمرار این اقدامات می‌باشند.
وی ادامه داد: در گناوه اقدامات مشهودی برای جمع‌آوری اتباع در حوزه دستفروشی و بازار صورت گرفته است ولی هنوز تعدادی از اتباع خارجی با پوشش‌های مختلف حمایتی و تغییر نوع فعالیت خود مشغول بکار هستند که نیاز به اجرای گشت‌های بازرسی در حوزه‌های مختلف بصورت شبانه‌روزی می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا