اخبار استاناخبار شهرستان

تغییر دستور العمل ته‌لنجی به نفع مرزنشینان

استاندار بوشهر از اجرایی شدن دستورالعمل جدید ته لنجی از فردا در استان خبر داد و گفت: وزن ترخیص کالاهای وارداتی ته‌لنجی به ۷۵ تن و اقلام آن به ۸۰ نوع کالا افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ احمد محمدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اینکه استان از ظرفیت بالایی در عرصه تجارت برخوردار است اظهار داشت: در راستای حمایت از تجارت و بازرگانی در استان بوشهر و موضوع ته لنجی پیگیری‌هایی توسط مسئولان استان از سطح ملی و کشور صورت گرفت.
وی اضافه کرد: در این راستا نماینده ولی فقیه در استان، نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و شورای تامین به‌صورت ویژه در سطح ملی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیگیری لازم انجام دادند تا در دستورالعمل ابلاغی به نفع مردم استان تغییراتی ایجاد شود.
استاندار بوشهر به نتیجه پیگیری‌ها پرداخت و بیان کرد: نتیجه این پیگیری در خصوص ته‌لنجی دستورالعمل جدید به استان بوشهر ابلاغ شد.
محمدی‌زاده اضافه کرد: در هر سفر لنج‌های تجاری که مجوز صادر می‌شود وزن کالاهای وارداتی ته لنجی برای ترخیص از 60 تن به 75 تن افزایش یافته است.
وی از افزایش تعداد اقلام وارداتی در قالب ته لنجی خبر داد و بیان کرد: بر اساس دستورالعمل جدید تعداد اقلام وارداتی توسط لنج‌های تجاری و سفاری از 59 قلم به 80 نوع کالا افزایش یافته است.
استاندار بوشهر افزود: در مواردی که حجم کالاهای وارداتی یک لنج از 75 تن به 150 تن افزایش یابد مازاد 75 تن به‌عنوان کالای ته‌لنجی سفر دوم آن لنج محاسبه و ترخیص می شود.
وی با بیان اینکه این موارد در سطح ملی مصوب شده است گفت: پیرامون این موضع جلسه شورای تامین تشکیل شد و اتخاذ تصمیم کرد.
استاندار بوشهر از اجرایی شدن مصوبه و دستورالعمل جدید ته لنجی از فردا در گمرکات استان خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در 5 بندر دیر، کنگان، دلوار، بوالخیر و لاور ساحلی کالاهای ته لنجی در حال تخلیه است حتی اگر ترخیص شده باشد احیاناً اگر کالایی در لنج‌ها باقیمانده اختلاف 60 تن قدیم تا 75 تن جدید به آنها مجوز ترخیص از سوی گمرکات داده می‌شود.
محمدی‌زاده اضافه کرد: این دستورالعمل با هماهنگی در سطح ملی از سوی شورای تامین استان بوشهر مصوب شد و از همه کسانیکه برای موضوع مهم ته لنجی که مسئله معیشت مردم و در راستای حمایت از تجارت و بازرگانی استان بوشهر است تشکر می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا