اخبار استان

توزیع عادلانه ثروت و عدالت اجتماعی با تدبیر استاندار بوشهر در بخش تعاون

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: اتفاقی که در سال گذشته در حوزه تعاون با درایت استاندار بوشهر انجام شد توزیع عادلانه ثروت و عدالت اجتماعی در بخش تعاون استان بوشهر بود.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مصدق کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در جمع خبرنگاران گفت: تعداد 3574 شرکت تعاونی در استان بوشهر در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی با تعداد 1062 شرکت تعاونی و 15775 نفر فرصت شغلی، خدمات با تعداد 1138 شرکت تعاونی و 25858 نفر فرصت شغلی ، صنعت با تعداد 626 شرکت تعاونی و 9144 نفرفرصت شغلی فعال است.
مصدق کشاورزی در خصوص نحوه نظارت بر فعالیت تعاونی‌‎های فعال استان گفت: علاوه بر نظارت میدانی، تمامی تعاونی‌های فعال استان هر روز عملکرد خود را در سامانه جامع هوشمند تعاون ثبت می‌کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: اتفاقی که در سال گذشته در حوزه تعاون با درایت استاندار بوشهر انجام شد توزیع عادلانه ثروت و عدالت اجتماعی در بخش تعاون استان بوشهر بود.
کشاورزی گفت: اراضی سایت‌های پرورش میگو به ۱۱۰ تعاونی با دستور استاندار بوشهر در راستای اعتقاد به تعاون به فرموده مقام معظم رهبری مدظله العالی و سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شد.
کشاورزی ادامه داد: تعاونی‌های ویژه سه دهک درآمدی اول جامعه با تدبیر استاندار بوشهر ایجاد خواهد شد تا بتوانند عدالت اجتماعی را در این حوزه برقرار کنیم.
وی افزود: سند توسعه بخش تعاون در دولت سیزدهم به صورت جدی دنبال می‌شود که در جلسه استانی آن مقرر شد در راستای این سند یک سند توسعه تعاون ویژه استان بوشهر تدوین شود.
کشاورزی با اشاره به وجود فضای کسب و کار خوب نشانه امنیت اقتصادی استان است،گفت: تمامی مولفه های لازم برای بهبود فضای کسب و کار در استان فراهم است، بخش تعاون استان در کنار دو بخش دیگر اقتصادی ظرفیت و حمایت جدی تری دارد لذا سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بایستی از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: با همراهی تعاوانگران در اغلب شاخص‌ها رتبه اول کشوری را برخورداریم اما در برخی از شاخص‌ها اختصاصی تعاون هنوز جای کار بسیاری دارد که باید انجام شود.
کشاورزی تاکید کرد: تعاونگران از ظرفیت به وجود آمده از خط اعتباری ۳۰۰۰ میلیاردی جهت بهبود شرایط و فضای کسب و کار خود استفاده نمایند.
مصدق کشاورزی با اشاره به اهمیت موضوع جهاد تبیین، گفت: به طور شفاف نقاط ضعف و قوت خود را با حضور در بین مردم و رسانه‌ها اعلام می کنیم و معتقدم در شرایط کنونی بایستی از ظرفیت بخش تعاون در حوزه مشارکت اقتصادی اجتماعی و فرهنگی بهره گیری کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا