اخبار شهرستان

جریمه سنگین برای بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز در گناوه

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناوه گفت: بکارگیری نیروی کار اتباع بیگانه غیرمجاز توسط کارفرمایان خلاف و ممنوع است و درصورت مشاهده طبق قانون برخورد و جریمه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه کریم صفائی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتناعی شهرستان گناوه اظهار داشت : باتوجه به اینکه حضور اتباع بیگانه در سه شهر استان بوشهر از جمله گناوه ممنوع است، بکارگیری آنها در حرفه و شغلی خلاف قانون و ممنوع است.
وی افزود: بر اساس بند ج ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از درآمدهای دولت، هر کارفرمایی که از نیروی کار خارجی غیرمجاز استفاده کند و یا در مشاغلی به جز شغل تعیین شده در پروانه کار طبق شرایط تعیین شده اقدام کند، به پنج برابر حداقل دستمزد برای هر روز اشتغال جریمه می‌شود.
کریم صفائی خاطرنشان کرد: باتوجه به مصوبه شورای عالی کار که حداقل دستمزد روزانه امسال را یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۴۲۸ ریال تعیین کرده است، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه یعنی معادل هشت میلیون و ۸۴۷ هزار و ۱۴۰ ریال خواهد بود.
رئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی گناوه تصریح کرد: این میزان جریمه در صورت تکرار تخلف دو برابر خواهد شد و در صورت استنکاف از پرداخت، کارفرما مطابق با ماده ۱۸۱ قانون کار به محاکم قضایی معرفی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا