اخبار شهرستان

جشن تکلیف دختران در گناوه برگزار شد

خاکریزگناوه _ جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر به همت حوزه علمیه خواهران در گناوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ جشن تکلیف دانش‌آموزان دختران به همت حوزه علمیه الزهرا(س) شهرستان گناوه برگزار شد.
سمیه سادات بهرامی مسئول حوزه علمیه الزهرا(س) شهرستان گناوه در گفتگو با خبرنگار خاکریزگناوه گفت: مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر ۹ سال هر ساله توسط حوزه علمیه و با همکاری آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
مسئول حوزه علمیه خواهران گناوه ضمن بیان اهداف این برنامه اظهار داشت: آموزش و ترویج فرهنگ دینی مانند وضو گرفتن، نماز خواندن و پوشش و حجاب اسلامی از اهداف این برنامه می‌باشد که در قالب شعر و نمایش طنزگونه آموزش داده می‌شود.
سمیه سادات بهرامی تصریح کرد: از آنجاییکه آغاز سن تکلیف، ورود به دوره عبادی زندگی است بسیار حائز اهمیت می‌باشد که از این جهت برگزاری جشن تکلیف به عنوان یک سنت حسنه، موجب بسترسازی تربیتی و تشویق آنها به مسائل عبادی می‌شود.
وی ادامه داد: در این برنامه‌ها آنها می‌آموزند که زمان آن رسیده که یاد بگیرند چگونه با خداوند ارتباط برقرار کنند که موجب کسب آگاهی‌های لازم در زمینه اعتقادی و ترغیب آنها به انجام تکالیف الهی می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در شهرستان وجود دارد که حوزه علمیه خواهران در موضوع جشن تکلیف دختران بسیار خوب عمل کرده است.
وی افزود: نقش مهم والدین در تربیت فرزندان علاوه بر تامین نیازهای مادی زندگی، موضوع عبادت و معنویات است و دشمن نیز فرزندان معصوم را هدف هجمه‌های فرهنگی قرار داده است که اگر به این مهم توجه نکنیم این کودک و نوجوان که قرار است خلیفه خدا بر روی زمین شود و دارای فطرت پاکی هستند را دشمن از ما خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا