اخبار شهرستان

جمعیت هلال احمر تنها یک سازمان امدادی نیست

رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: جمعیت هلال احمر تنها یک سازمان امدادی نیست و برای سنین مختلف از مهدکودک‌ها تا سنین بالای ۳۵ سال خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ سیف‌الله غلامی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هلال احمر تنها یک سازمان امدادی نیست گفت: در حوزه ستاد مدیریت بحران، هلال احمر مسئول کارگروه امداد و نجات است و در حوزه پدافند غیرعامل، موضوع آموزش را بر عهده دارد جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان امدادی و آموزشی در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارد که حوزه آموزشی این جمعیت جامعه هدف وسیعی را در بر گرفته است.
وی افزود: حوزه آموزش جمعیت هلال احمر از مهد کودک‌ها با آموزش مقدماتی، تفهیم موضوع و پذیرش مسئولیت شروع می‌شود تا سنین ۳۵ به بالا سال که دواطلبان می‌باشند ادامه دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه اظهار داشت: در سال گذشته جمعیت هلال احمر این شهرستان در ۱۸ کانون دانش‌آموزی، آموزش دادرسی تحت عنوان دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت را برای ۴۸۰ دانش‌آموز آموزش‌ داده است و در طرح همتا با موضوع آگاهی با مخاطرات طبیعی و پیشگیری و مقابله در ۱۹ مدرسه ابتدایی و جمعیتی بالغ بر ۲۱۵۰ دانش‌آموز مورد آموزش قرار گرفتند.
سیف‌الله غلامی خاطرنشان کرد: کانون‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها و کانون‌های طلاب در حوزه‌های علمیه شهرستان گناوه هم‌اکنون فعال هستند و فعالیت‌های آموزشی در حوزه‌های امدادی و عام‌المنفعه صورت می‌گیرد.
غلامی تصریح کرد: در حوزه امداد و نجات، داوطلبان و امدادگران درجه‌دار که به عنوان نجات‌گر و امدادگر با جمعیت هلال‌ احمر همکاری می‌کنند خدمات آموزشی دریافت می‌کنند که خوشبختانه حدود ۳۰۰ نفر نجات‌گر و امدادگر درجه‌دار در سامانه هلال احمر شهرستان گناوه ثبت شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر گناوه با اشاره به ایفای نقش رسانه‌ها در بحث آموزش گفت: از آنجاییکه آموزش‌های جمعیت هلال احمر بصورت کاملا رایگان ارائه می‌شود رسالت رسانه به عنوان مشوق و جذب جامعه به سمت این نوع آموزش مهم می‌باشد که از رسانه‌ها انتظار داریم در امر آموزش حامی و همراه جمعیت هلال احمر باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا