اخبار استاناخبار شهرستان

جوابیه آبفا استان بوشهر در مورد کاهش سهمیه آب گناوه

شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نسبت به درج مطلب با عنوان "سوءمدیریت در آبفای استان بوشهر در توزیع آب " در پایگاه خبری خاکریزگناوه مبنی بر کاهش سهمیه آب شهرستان گناوه، جوابیه‌ای منتشر کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر؛ گناوه در سال جاری تنها شهرستانی است که افزایش تخصیص از خط انتقال کوثر داشته است.
تخصیص آب هرشهرستان بر اساس جمعیت هر شهرستان و مصوبات وزارت نیرو، می باشد.
درشهر گناوه علی رغم اینکه سهمیه وتخصیص آب دریافتی آبفا استان بوشهر از خط انتقال کوثر هیچگونه افزایشی نداشته است معذالک بر اساس آمار مقايسه ای سال جاری و نیز سال گذشته این شهربیشترین افزایش سهمیه آب را از خط انتقال کوثر در استان درسال جاری داشته است به طوری که میزان ورودی آب به این شهرستان درسه ماهه اول سال‌جاری رقم ۱۹۶۶۷۷۵مترمکعب معادل ۲۳۹۸۵ مترمکعب در روز و۲۷۷ لیتر برثانیه می باشد این در حالیست که درمدت مشابه سال قبل این رقم مقدار ۱۷۶۶۳۶۲متر مکعب معادل ۲۱۵۴۱ متر مکعب روزانه و ۲۴۹ لیتر برثانیه بوده است، به عبارتی سهمیه آب در شهر گناوه ۱۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
قابل ذکر است هم اکنون سهمیه شهر گناوه نسبت به سهمیه مصوب وزارت نیرو حدود ۷۰ درصد و نسبت به سهمیه حداکثری استان حدود ۲۰ درصد مازاد تخصیص دارد.
مزید استحضار یکی از چالش ها و مشکلاتی که شرکت آبفا در بعضی از شهرستانها از جمله گناوه با آن روبروست علی رغم نرخ رشد پایین وطبیعی جمعیتی آن شهرستانها ، رشد فزاینده خانه باغ ها و دست اندازی به شبکه های توزیع می‌باشد. عدم واگذاری هر نوع انشعاب به خانه باغ ها وقطع و کنترل انشعابات فعلی از سیاست های این شرکت در مواجه با این قبیل اماکن می باشد.
خدمت رسانی و افزایش رضایت مردم استان که قطعا رضایت پروردگار متعال را نیز در پی خواهد داشت در راستای اهداف عالیه دولت سیزدهم بالاترین هدف در مجموعه شرکت آبفا استان می باشد
در پایان امیدواریم با رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکین تابستان پیش رو را با کمترین چالش در این شهرستان سپری نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا