اخبار استان

جوابیه هلال احمر گناوه پیرامون انتقادات مطروحه در فضای مجازی

روابط عمومی جمعیت هلال احمر گناوه در واکنش به انتقادات مطروحه در موضوع حادثه دردناک فوت ۳ نوجوان در ساحل گناوه جوابیه‌ای منتشر نمود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه؛ در مورد حادثه تاسف بار غرق شدن سه نوجوان گناوه ای در ساحل این بندر و انتقادات صورت گرفته از هلال احمر در مورد تعلل برای امدادرسانی به حادثه دیدگان چند نکته به اطلاع مردم عزیز استان، اهالی رسانه، فعالان اجتماعی و…می رساند:
۱.طبق قانون ،متولی امداد ونجات در دریا سازمان بنادر و دریانوردی است.
۲. دو سال پیش با دستور شهرداری گناوه با توجیه اینکه پایگاه دریایی هلال احمر در مسیر خیابان برای عریض کردن مسیر است این پایگاه تخریب شد ، بعد از آن مجموعه هلال احمر نهایت تلاش خود را برای جلوگیری از باطل شدن مجوز پایگاه از طریق سازمان مرکزی انجام می دهد. همچنین پیگیری لازم برای احداث پایگاه دریایی در گناوه انجام شده اما همکاری لازم از سوی نهادهای مربوطه صورت نگرفته است.
۳. عملیات امداد و نجات ساحلی نیز بر عهده اداره ورزش و جوانان، هیات نجات غریق و شهرداری است و هلال احمر به عنوان نهاد پشتیبان عمل میکند ،با این حال هلال احمر با وجود همه مشکلات و غیرعملیاتی بودن پایگاه باز هم بر اساس وظیفه انسانی و ذاتی این مجموعه با نهایت تلاش و همت همکاران در حادثه مورد نظر اخیر، وارد عمل شده است.
۴. نکته مهم اینکه قایق هلال احمر غیر عملیاتی بوده و پیش از این حادثه طی نامه های متعدد به دستگاه های مربوطه هم اعلام کرده که پایگاه و قایق امدادی هلال احمر غیر عملیاتی بوده است.
۵. در مورد نکته مورد اشاره در بین اهالی رسانه مبنی بر اینکه قرار است کاربری سالن ورزشی به کاربری تجاری تغییر کند،؛ شایان ذکر است که مکان مورد نظر ،از نظر تخصصی و فنی از جمله فاصله تا ساحل و عدم امکان ساخت اسکله در این مکان واجد شرایط لازم برای احداث پایگاه نجات دریایی نمی باشد.
۶. ضمن قدردانی از توجه و پیگیری های فعالان اجتماعی و رسانه در مورد این حادثه، هلال احمر گناوه اعلام می دارد آمادگی لازم برای پاسخگویی در مورد وظایف هلال احمر و شرح اقدامات تخصصی به ویژه در مورد حادثه مورد نظر را دارد تا پیش از بیان مطالب در فضای مجازی، بتوان اطلاعاتی کامل و شفاف به سمع و نظر مردم شریف برسد.
هلال احمر گناوه ضمن تسلیت و ابراز تاسف و تاثر شدید از وقوع این حادثه تلخ، برای درگذشتگان غفران الهی و برای خانواده های داغدار صبر مسئلت می نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا