اخبار شهرستاناخبار ویژه

حضور اتباع خارجی در گناوه ممنوع می‌باشد

فرماندار گناوه گفت: گناوه جزء سه شهرستانی از استان بوشهر است که نباید اتباع خارجی در آن حضور داشته باشند و حضور اتباع خارجی در شهرستان گناوه ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛محمدتقی صفری فرماندار گناوه در جلسه مشترک اصناف، بازاریان و مسئولین اجرایی شهرستان با موضوع “اتباع خارجی در بازار گناوه”، اظهار داشت: گناوه جزء سه شهرستانی از استان بوشهر است که نباید اتباع خارجی در آن حضور داشته باشند و حضور اتباع خارجی در شهرستان گناوه ممنوع است.
وی افزود: در بحث جمع‌آوری اتباع خارجی می‌بایست طبق قانون عمل شود و این مهم با همفکری و همکاری همه مسئولین و بازاریان قابل اجرا می‌باشد.
فرماندار گناوه گفت: بسیج اصناف به عنوان دبیر جلسه پیگیری‌های لازم را انجام دهد و مصوبات توسط قوه‌قضاییه، نیروی انتظامی، اداره کار، صمت،تعزیرات و بهداشت، اتاق اصناف و شهرداری در بازار اجرا خواهد شد.
محمد تقی صفری خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح جمع‌آوری اتباع خارجی، معتمدین و کارگروه بازار در کنار دستگاهای اجرایی با دیدارهای چهره به چهره با کاسبین روشنگری کنند تا کار سریع‌تر انجام شود و این کارگروه بصورت ماهانه مشکلات و موانع بازار را طبق نیاز صنوف بررسی و جهت رفع اقدام خواهد شد.
ایشان تصریح کرد: رعایت حجاب و عفاف در بازار بسیار حائز اهمیت است و انتظار داریم کاسبین نجیب و معتمدین عزیز بازار گناوه فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بصورت خودجوش انجام دهند و در برنامه‌ها و مناسبت‌های ملی و مذهبی حضور پر رنگ داشته باشند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) شهرستان گناوه گفت: از آنجاییکه گناوه به عنوان یک شهر شناخته شده در کشور مطرح است و این شهرت به دلیل وجود دریا و بازار آن است که مردم عزیز گناوه برای این نعمت بزرگ می‌بایست شکرگزار خداوند و قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون پاک شهدا باشند.
سرهنگ پاسدار شهسوار حاجی‌پور خاطرنشان کرد: مشکلاتی در حوزه بازار و سایت تجاری وجود دارد و بسیج اصناف حدود دو ماه گذشته بصورت میدانی و با رصد نزدیک مشکلات را مورد بررسی قرار داده است و طی جلساتی که با اصناف مختلف برگزار نموده است پیشنهاداتی برای رفع این مشکلات ارائه داد است.
وی افزود: نگرانی‌های زیادی به دلیل حضور اتباع خارجی غیرمجاز در شهرستان گناوه وجود دارد و تاکنون چندین بار توسط فرماندار در شورای تامین مطرح شده است و قطعا اگر امروز این مشکل خصوصا در بازار گناوه حل نشود در سنوات آینده مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت.
فرمانده سپاه انصارالحسین شهرستان گناوه ضمن ابراز نگرانی از آمار بالای اتباع خارجی در بازار گناوه تصریح کرد: آمار اتباع خارجی در بازار گناوه یک آمار نگران کننده است که اگر این آمار به صفر برسد در مقابل آمار اشتغال جوانان بومی افزایش خواهد یافت و زمینه ارتزاق خانواده‌های گناوه‌ای فراهم خواهد شد.

اسماعیل عبدالهی فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان گناوه گفت: طی دو ماه گذشته حدود ۶۴ جلسه عمومی و خصوصی با اصناف و بازاریان برگزار شده است و مشکلات، نظرات و پیشنهادات بازاریان مطرح شده است و عمده‌ترین مشکل این عزیزان حضور بیش از ۷۰۰ دستفروش تبع خارجی بی هویت در بازار گناوه است که اشتغال جوانان بومی را به خطر انداخته است.
وی افزود: اولین قدم در طرح جمع‌آوری اتباع خارجی در بازار گناوه ایجاد یک سامانه امین برای گزارش دهی در خصوص اتباع خارجی است که در کنار دریافت گزارشات مردمی، از مشخصات و اطلاعات فرد گزارش دهنده امانتداری نماید.
عبدالهی ادامه داد: بازار گناوه باید بصورت فازهای جداگانه در طرح جمع‌آوری اتباع تفکیک شود و پس از جمع‌آوری توسط ناظرین و بازرسان و با تعهد و همکاری خود بازاریان تثبیت شود تا همانند گذشته شاهد حضور مجدد اتباع خارجی در بازار نباشیم و تلاش عزیزان در جمع‌آوری موثر واقع شود.
فرمانده بسیج اصناف شهرستان گناوه اظهار داشت: قبل از جمع‌آوری اتباع از بازار می‌بایست طی یک ضرب‌الاجل به بازاریان اعلام شود تا حسابرسی مالی که برخی بازاریان با اتباع خارجی دارند تعیین تکلیف شود و در این بین حقی از کسی ضایع نشود و بهترین زمان برای اجرای طرح جمع‌آوری اتباع خارجی در بازار، فصل تابستان است چرا که هم اجتماع مسافران با توجه به گرمی هوا در بازار گناوه کمتر است هم دستفروشان بومی کمتر در بازار حضور دارند.

اسماعیل عبدالهی خاطرنشان کرد: پس از جمع‌آوری اتباع خارجی، زمینه اشتغال ۷۰۰ جوان گناوه‌ای فراهم خواهد شد و فشار اقتصادی از تعداد زیادی خانواده برداشته خواهد شد و دستفروشان بومی بر خلاف دستفروش تبع خارجی پایبند به قانون می‌باشند و در مقابل تذکر و پیشنهاد تمکین می‌کنند و پس از آن طرح ساماندهی دستفروشان بازار قابلیت اجرایی پیدا خواهد کرد.

کریم صفایی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جدیت تمام از جوانان بومی حمایت خواهد کرد و اجازه نخواهد داد حضور اتباع خارجی تهدیدی برای اشتغال جوانان گناوه‌ای شود و همچنین سامانه پیامکی این اداره جهت دریافت هر نوع گزارش مردمی آمادگی کامل دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا