اخبار استان

خبر خوب رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر در مورد ته‌لنجی

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: توقیف کالای ته‌لنجی که بصورت قانونی وارد کشور گردید و عوارض گمرکی آن به دولت پرداخت شده است یک روند اشتباه می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با خبرنگاران شهرستان گناوه دیدار کرد.
خبرنگاران در این دیدار همانند همیشه پیگیر مشکلات مردم بودند و در همین راستا در مورد چرایی توقیف کالای ته‌لنجی در سطح استان سوالی را مطرح کردند و از اینکه چرا کالایی که از مبادی ورودی و طبق قانون وارد بندر می‌شود حین بارگیری درب مغازه توقیف می‌شود و جابجایی آن در سطح استان قاچاق تلقی می‌شود از رئیس‌کل دادگستری استان، پاسخ قانع‌کننده‌ای را خواستار شدند.
مهدی مهرانگیز رئیس‌کل دادگستری در پاسخ به سوال خبرنگاران اظهار داشت: که در موضوع ته‌لنجی خبر خوبی برای مردم استان بوشهر دارم و مقرر شده است طی دو هفته آینده به درخواست دادگستری استان جلسه شورای تامین با موضوع ته‌لنجی تشکیل و تصمیم گیری شود.
وی افزود: مردم از توقیف کالای ته‌لنجی در سطح استان گلایه‌مند هستند این گلایه به حق است و به اطلاع محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه نیز رسانده شده است.
مهرانگیز تصریح کرد: توقیف کالای ته‌لنجی که بصورت قانونی وارد کشور گردید و عوارض گمرکی آن به دولت پرداخت شده است یک روند اشتباه می‌باشد و مشکلات زیادی از جمله تصادفات جاده‌ای را رقم زده است که آمار بسیار نگران کننده‌ای است.
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر در پاسخ به سوال مجدد خبرنگاران مبنی بر اینکه سال ۱۴۰۰ نیز در شورای تامین استان چنین موضوعی مصوب شده ولی اجرا نشده است گفت: در صورت تصویب مجدد در شورای تامین، دادگستری و دستگاه قضا تمام قد از جابجایی ته‌لنجی در استان حمایت خواهد کرد.

در دیماه سال ۱۴۰۰ استاندار بوشهر به استناد مصوبه شورای تامین استان، جابجایی کالای ته‌لنجی در سطح استان را مجاز اعلام نمود اما در عمل هیچ گونه حمایتی از این مصوبه نشد و به دلیل نداشتن پشتوانه قضایی و انتظامی به مرحله اجرا نرسید و مرداد‌ماه امسال فرمانده انتظامی استان طی مصاحبه‌ای اعلام نمود یک هزار و ۸۵۰ خودرو شوتی در چهار ماه اول سال ۱۴۰۲ در محورهای مواصلاتی استان توقیف شده است.
مردم استان بوشهر پس از وعده رئیس‌کل دادگستری استان و با توجه به حمایت استاندار بوشهر انتظار دارند فرمانده انتظامی استان نیز با این موصوبه همراهی نماید و مشکل قاچاق قلمداد شدن کالای ته‌لنجی را برای همیشه حل نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا