اجتماعیاخبار شهرستان

درمان اعتیاد، ترک مواد نیست

خاکریزگناوه _ به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، همایشی با عنوان "درمان اعتیاد ترک مواد نیست " گناوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ همایشی یک روزه توسط خانه روانشناسان شهرستان گناوه با همکاری بهزیستی و آموزش پرورش این شهرستان، با حضور مسئولان شهرستانی و نهادهای مرتبط در تالار بهزاد شهرستان گناوه برگزار شد.
محمدتقی صفری فرماندار گناوه در این همایش اظهار داشت: عدم آگاهی جوانان و خانواده‌ها اولین عامل خطر ابتلا به اعتیاد می باشد.
وی افزود: نگاه‌ها باید به سمت سازندگی باشد و دستگاهای فرهنگی و متولی می‌بایست بر آگاه‌سازی هر چه بیشتر جوانان و خانواده‌ها در جهت مقابله با این معضل تلاش نمایند.

مسئول خانه روانشناسان شهرستان گناوه در این همایش گفت: در درمان اعتیاد، جامعه تمرکز خود را بیش از حد بر کنار گذاشتن مواد گذاشته، غافل از آنکه اعتیاد با کنار گذاشتن مواد از بین نمی‌رود زیرا اعتیاد در مواد نیست بلکه در خود فرد مصرف کننده است.
دکترخاتون باباحسنی تاکید کرد: یک درمان خوب تاکیدش بر کنار گذاشتن مواد نیست بلکه برگرداندن فرد به فعالیت، رشد، ترقی و ارتباط خوب و درست است.
وی خاطرنشان کرد: وقتی فرد شروع به تحول از نظر فعالیت و درگیری مثبت و کار و تلاش کند چرخه مصرف مواد خود به خود از او جدا شده و به مرور از روند زندگی فرد خارج خواهد شد.
مسئول خانه روانشناسان گناوه تصریح کرد: با حبس و ایزوله کردن فرد در کمپ‌های ترک اعتیاد می‌توان مصرف مواد را از فرد گرفت اما رفتار‌های غلط و تروماتیک فرد باقی می‌ماند و بسرعت او را به سمت مصرف دوباره و بیشتر سوق خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا