اخبار استاناخبار شهرستانصدای مردمورزشی

در سایه بی‌توجهی مسئولین، خیابان‌های اصلی شهر به پیست موتورسواری تبدیل شده است

نوجوانان موتورسوار گناوه‌ای با تجمع در خیابان اصلی و ورودی شهر اقدام به اجرای حرکات نمایشی و ویراژ در مقابل خودروها می‌نمایند که این موضوع موجب اعتراض شهروندان و خودروهای عبوری شده است.

مدت‌هاست که یکی از گلایه‌های شهروندان گناوه‌ای ویراژ و موتورسواری نوجوانان در خیابان اصلی و ورودی شهر گناوه است به شکلی که تعداد زیادی موتورسوار بصورت همزمان در مقابل خودروهای عبوری با حرکات نمایشی و ویراژ مانع تردد خودروها می‌شوند.
پنج‌شنبه هفدهم شهریور ساعت ٢٢:۰۰ حدود سی الی چهل موتورسوار نوجوان در ورودی شهر روبروی دوربرگردان بیمارستان به شکلی بسیار خطرناک در مسیر توقف و حتی به صورت معکوس در حال تردد بودند که با توجه به تاریکی مطلق این محدوده شرایطی بسیار خطرناک جانی برای این نوجوانان و برای خودروهای عبوری که معمولا در این موقعیت سرعت بالایی دارند را بوجود می‌آورد.
با مشاهده این معضل اجتماعی اولین چیزی که به اذهان خطور می‌کند نقش بازدارندگی نیروی انتظامی در این موضوع است که بدون شک نیروی انتظامی نمی‌توانند نقش تمام کننده داشته باشند چرا اگر قرار بر توقیف موتورسیکلت‌ها شد خود مردم از این رفتار نیروی انتظامی معترض می‌شوند چرا که ۵۰ درصد این نوجوانان وسیله نقلیه و موتورسیکلت والدین خود را استفاده می‌کنند که شاید وسیله کسب درآمد و تسهیل زندگی‌شان باشد.
اما این موضوع باید ریشه‌یابی و در جهت رفع این معضل توسط کلیه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی اقدام شود.
بیایید با خودمان روراست باشیم وقتی مکان مناسبی برای تخلیه انرژی وجود ندارد وقتی در این شرایط بد اقتصادی تمامی اماکن تفریحی با دریافت هزینه مجوز ورود می‌دهند نوجوانی که در اوج هیجان و شور زندگی خود می‌باشد یا باید در قهوه‌خانه پای قلیون باشد یا در خفا پای بساط شادی‌های کاذب و یا به خیابان‌ها جهت تخلیه هیجان و انرژی خود رجوع کند.
متولیان فرهنگی، ورزشی و خدماتی هر کدام وظایفی در ساماندهی این معضل دارند که کم‌کاری همین متولیان، کار را به اینجا رسانده است.
ریشه اصلی این معضل در تصمیمات اشتباه متولیان اجرایی حوزه ورزش و کم‌کاری متولیان فرهنگی در فرهنگ‌سازی رعایت حقوق اجتماعی دیگران است که وقتی به ضعف ارائه‌دهندگان خدمات به قشر نوجوان می‌رسد بالاجبار خود را در ناهنجاری‌های خیابانی نشان می‌دهد.
اگر متولیان امر توان مدیریت و رفع چنین معضل کوچکی را ندارند بدون شک توان خدمت به مردم و تعهد به مسئولیت خود را نیز ندارند.

محمدرضا محمدی رئیس هیات موتورسورای شهرستان گناوه در این رابطه گفت: در دیگر شهرهای استان بوشهر مکانی آسفالته به این فعالیت‌ها تخصیص داده شده اما تنها پیست موتورسواری شهر گناوه در پیچ و خم کاغذبازی‌های اداری متوقف شد.
در سال ۱۳۹۶ بصورت کتبی به آقای گراوند استاندار وقت در این رابطه هشدار دادیم ولی باز هم به درخواست ما جهت آسفالت قسمت استفاده نشد ورزشگاه شماره دو گناوه برای موتورسواری پاسخ منفی داده شد که بدون شک نتیجه این بی‌توجهی چنین معضلی خواهد شد که با جان مردم بازی می‌شود/ عباس زارعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا