اجتماعیاخبار شهرستان

دهکده‌ای بزرگ بنام گناوه

خاکریزگناوه _ بسیار دردآور است که در برخی از شهرهای استان بی‌نظیرترین خدمات شهروندی به مردم ارائه می‌شود، همزمان با آن مردم نجیب شهرستان گناوه بایستی برای ابتدایی‌ترین خدمات و حقوق شهروندی خود دست به مطالبه بزنند و استدلال بیاورند.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ امروزه یکی از هزینه‌های تحمیل شده بر مخارج خانواده‌های کم بضاعت گناوه‌ای، هزینه‌ی تاکسی‌های تلفنی، اینترنی و بصورت کلی هزینه‌ی حمل و نقل است، آیا مسئولین شهری گناوه کوچکترین دغدغه‌ای برای حل این معضل مردم دارند؟!
سالیانی نه چندان دور گناوه نیز مانند اکثر نقاط کشورمان از امتیاز ناوگان حمل و نقل عمومی شهری برخوردار بود، هرچند در همان ایام نیز سطح کیفیت خدمات ارائه شده در گناوه به هیچ وجه در حد و اندازه‌های خدمات حمل و نقل عمومی دیگر شهرهای کشور نبود، اما مردم نجیب و قانع شهرستان به همان وضعیت نیز راضی بودند.
با گذشت زمان گویا هرچه سطح ارائه خدمات شهروندی در سایر نقاط کشورمان ارتقاء پیدا می‌کرد و بر تنوع خدمات شهری افزوده می‌شد، در گناوه اما ارائه سطوح اولیه خدمات شهری نیز به تدریج از مردم سلب شده و درحالی که در سایر شهر‌ها هر روز از یک خدمت جدید برای شهروندان رونمایی می‌کردند گناوه اندر خم ابتدائیات خدمات شهری بود.
در صورت راه‌اندازی سیستم حمل و نقل شهری و خط اتوبوس یا مینی‌بوس در گناوه، کدام یک از اقشار از آن استفاده خواهند کرد؟ مگر غیر از این است که اقشار مرفه و پردرآمد با وسیله شخصی خود سفرهای درون شهری را انجام می‌دهند و این قشر مستغف است که از حمل و نقل عمومی استفاده خواهد نمود.
از پیر گرفته تا جوان ضرورت و اهمیت حمل و نقل عمومی را می‌داند، از صرفه جویی در هزینه‌های روزمرهِ اقشار کم‌درآمد گرفته تا قابلیت دسترسی آسان، ارتقا سطح زندگی شهری، کاهش بار ترافیک شهری و حفظ محیط زیست؛ اما گویا همه‌ی مردم این ضرورت‌ها رو می‌دانند به جز مسئولینی که باید بدانند!!!
بسیار دردآور است که در برخی از شهرهای استان بی‌نظیرترین خدمات شهروندی به مردم ارائه می‌شود، همزمان با آن مردم نجیب شهرستان گناوه بایستی برای ابتدایی‌ترین خدمات و حقوق شهروندی خود دست به مطالبه بزنند و استدلال بیاورند.
البته از شورای شهری که در کارنامه دو ساله خود چیزی پررنگ تر از دعوا، اختلاف و تنش برای ارائه به مردم ندارد و همواره محلی برای نزاع بر سر شهرداری و بلاتکلیف گذاشتن و تضعیف نهاد شهرداری بوده است انتظاری بیش از این نمی‌رود.
اگرچه شهرداری و شورای شهر متولی اصلی حوزه حمل و نقل شهری می‌باشند اما انتظار می‌رود دولت و مدیریت ارشد دولت در گناوه نیز در این امر تمام تلاش خود را به جهت آسایش و رفاه مردم گناوه به کار ببندد.
همانطور که مولای ما امیرالمومنین فرمودند: «همانا پست و مسئولیت، برای تو وسیله ی آب و نان نیست، بلکه امانتی بر گردن تو است.» و مقام معظم رهبری نیز در بیاناتشان اظهار داشتند: «فرصت خدمت یک نعمت است؛ اینکه من و شما فرصت پیدا کنیم که خدمت کنیم به مردم، این یک نعمت بزرگ خدا است.» با توجه به این سخنان گهربار و این مهم که همگی ما در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو خواهیم بود، امید است در ۲ سال باقی مانده تا پایان عمر این شورا، اعضای شورای شهر به سبب جبران اتفاقات تلخ و نابسامانی‌های مدیریتی ۲ سال گذشته برآیند و هیچ چیز را جز خدمت به مردم سرمشق و سرلوحه‌ی کار خود قرار ندهند.
همچنین از شهردار جدید گناوه نیز انتظار می‌رود با روحیه‌ای آرمانگرا و تحول‌خواه، به دنبال ارتقا کیفیت زندگی شهری و افزایش سطح برخورداری خدمات و حقوق شهروندی گناوه باشد و نه فقط به اداره شهر بلکه به جهش شهر نیز بیاندیشد و در راستای تحقق این مهم گام‌های موثری را بردارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا