اخبار استاناخبار شهرستان

دیدار رئیس کل دادگستری استان بوشهر با خبرنگاران

خاکریزگناوه _ رئیس کل دادگستری استان بوشهر به مناسبت روز خبرنگار با اصحاب رسانه در شهرستان گناوه دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مهدی مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر به مناسب روز خبرنگار در دیدار با خبرنگاران شهرستان گناوه اظهار داشت: خبرنگاران بازوی محرک جامعه می‌باشند و وظیفه بسیار سنگین اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی را بر عهده دارند و اگر این وظیفه به درستی و با سلامت انجام گیرد هم مردم از امور مطلع می‌شوند و هم ضعف و کوتاهی‌ها به اطلاع مسئولین رسانده می‌شود و دادستان‌ها نیز باید از این قشر حمایت کنند و اجازه ندهند برخی با تهدید به شکایت خبرنگاران را تحت فشار قرار دهند و قلم آنان را کُند کنند.
رئیس کل دادگستری در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: مراجع نظارتی در مواردی چون انتخاب شهردار می‌بایست سریع پاسخ استعلامات را بدهند تا شهر معطل نماند و شورای شهر نیز باید مسائل جناحی و گروهی را کنار بگذارند و آن چیزی که منفعت عموم باشد را مدنظر قرار داده و نسبت به انتخاب فرد اصلح برای تصدی شهرداری به منظور تسریع روند امور اهتمام ورزند و دادستان نیز به این مهم رسیدگی نمایند.
وی افزود: در بحث انتقال سند مالکیت زمین فرودگاه گناوه، تمامی اوراق و اسناد باید ذیل نظر دادستانی بررسی و در صورت تخلف و قصور از اقدام جلوگیری شود.
مهرانگیز در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر چرایی توقیف کالای ته‌لنجی در سطح استان خاطرنشان کرد: ته لنجی حق مسلم بنادر است و مادامی که کالایی از مبادی قانون ترخیص می شود، معنی و مفهوم قاچاق و توقیف سنخیت نداشته و در این خصوص با توجه به مطالبات مردمی، بزودی بررسی جامع و مستدل در شورای تامین استان پیگیری می‌شود و در صورت تصویب، دادگستری تمام قد از موضوع جابجایی کالای ته‌لنجی در استان حمایت خواهد کرد.
وی ادامه داد: دفاتر خدمات قضایی به منظور تسریع در روند قضایی شکل گرفته است و مرجع قضایی صرفا ناظر است لیکن سوء استفاده از نام دستگاه قضا توسط متولی دفاتر خدمات قضایی، صحیح نبوده پیگیری می‌شود، قوه قضاییه با هدف خدمت و اشاعه عدل همچنان تلاش کرده تا تکریم کننده خوبی در استان باشد.
وی با اشاره به اینکه از ۸۰ هزار میلیارد ریال به دست آمده از فروش اموال تملیکی کشور ۵۰ درصد آن به استان بوشهر تعلق داشت گفت: اموال تملیکی دارای دو حالت می‌باشند اموال متروکه و قاچاق که کالاهای قاچاق تا صدور حکم قطعی در انبار نگهداری می‌شوند و پس از آن برخی کالاها معدوم می‌شوند و مابقی از طریق مزایده به فروش می‌رسد و ۱۰۰ درصد هزینه به دولت پرداخت می‌شود و کالای متروکه نیز از طریق مزایده به فروش می‌رسد و ۹۰ درصد هزینه به مالک کالا و ۱۰ درصد به حساب دولت پرداخت می‌شود.
رئیس‌کل دادگستری در مورد عفو مقام معظم رهبری در سال گذشته تصریح کرد: ۹۰۰ نفر مشمول عفو مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۱ در استان بوشهر شدند که از این تعداد ۲۵۶ نفر مربوط به اغتشاشات بود و بنا به تشخیص مقام معظم رهبری برای اولین بار در قوه قضاییه متهمین مشمول این عفو شدند.
مهرانگیز خاطرنشان کرد:در شورای اقتصادی مقاومتی به جد مشکلات بنگاه های خُرد و کلان تولیدی حل شده، و در سال گذشته از بیکاری ۱۲۰۰ نفر با دخالت به موقع دادگستری استان جلوگیری شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا