اخبار استان

رسیدگی به دو هزار دادخواست کارگری در مراجع تشخیص استان بوشهر

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: تاکنون در استان بوشهر به دو هزار دادخواست کارگری در مراجعه تشخیص رسیدگی شده است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ مصدق کشاورزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین سیاست‎های وزارت متبوع حل و فصل دعاوی بین کارگران و کارفرمایان به‌صورت سازشی است، اظهار داشت:طی شش ماهه نخست امسال دوهزار دادخواست کارگری در مراجع تشخیص استان به ثبت رسید 97 درصد از این دادخواست ها منجر به صدور رای شده است.
وی ادامه داد: با مشاوره و راهنمایی های لازم توسط کارشناسان مراجع رسیدگی به دادخواست ها امسال27 درصد آراء صادر با سازش حل و فصل شد .
کشاورزی بیان کرد: با افزایش تعداد هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف به دو برابر و افزایش جلسات مراجع رسیدگی در تمامی شهرستان‌های استان و اعزام برخی از کارشناسان خبره استانی در روزهای برگزاری نشست مراجع به شهرستان‌ها، میانگین رسیدگی به این دادخواست‌ها در شش ماهه امسال به 12 روز کاهش پیدا کرده است.
کشاورزی با بیان اینکه کارگرانی که به‌صورت موقت و غیرارادی شغل خود را از دست می دهند زیر چتر بیمه بیکاری قرار می گیرند، اظهار داشت: کارگرانی‌ که بدون میل و اراده و یا بر اثر حادثه و غیر ارادی از کار بیکار می شوند با رعایت شرایط و ضوابط قانون بیمه بیکاری، در صورت مجرد بودن حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳۶ ماه و در صورت متاهل بودن حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر به کاهش پرونده های بیمه بیکاری در استان نسبت به سال قبل خبر داد و افزود:کل مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان 1574 هستند که به صورت ماهیانه مقرری خود را از طریق سازمان تامین اجتماعی دریافت می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا