اخبار شهرستان

رفع تنش آبی روستاهای بخش مرکزی گناوه

خاکریزگناوه _ مدیر امور آب و فاضلاب گناوه از تقویت شبکه آبرسانی به تعدادی از روستاهای بخش مرکزی گناوه با اتصال به خط انتقال آب پایانه‌های نفتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه به نقل از روابط عمومی آبفا گناوه، محمد رضایی مدیر امور آب و فاضلاب گناوه گفت: با توجه به پیگیری‌ مکرر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر و حمایت همه جانبه فرماندار شهرستان گناوه و نیز تلاش مجموعه آبفا شهرستان گناوه و با موافقت و همراهی مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ملی نفت ایران در استان بوشهر، انشعاب ۲ اینچ به خط لوله آب شرب پایانه‌های نفتی جزیره خارگ جهت تامین آب خانوارهای روستاهای بخش مرکزی در ایام کم‌آبی تا پایان مهرماه متصل گردید.
وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و داشتن تنش آبی در منطقه، موضوع را از طریق نماینده مردم شریف بوشهر ،گناوه و دیلم پیگیری‌ نمودیم که از طریق مذاکره با مدیرعامل پایانه های نفتی ایران در یک ماه گذشته مجوز این کار حائز اهمیت اخذ گردید.
وی اظهار داشت: با حضور تیم‌های عملیاتی آب و فاضلاب استان و تلاش نیروهای آبفا گناوه در حال حاضر اتصال به خط انتقال آب پایانه‌های نفتی انجام شده است که با اجرای ۴۰۰ متر خط لوله، این انشعاب به خط انتقال روستای بهمنیاری غربی متصل گردید .
محمد رضایی با اشاره به برخی طرح‌های آبفا در شهرستان گناوه خاطر نشان کرد: مطالعات و برنامه‌ریزی‌های فنی جهت رفع تنش‌های آبی برای نقاط مختلف شهرستان گناوه به مراحل نهایی رسیده است که پس از تخصیص اعتبارات لازم، اجرا و به اطلاع مردم شریف شهرستان گناوه خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا