اخبار استاناخبار شهرستانهنری

رویداد فرهنگی از دنا تا خلیج همیشه فارس

خاکریزگناوه _ بزرگترین رویداد فرهنگی جنوب کشور با نام "از دنا تا خلیج همیشه فارس" به میزبانی شهرداری بندرگناوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ بزرگترین رویداد فرهنگی جنوب کشور با نام “از دنا تا خلیج همیشه فارس” چهارم فروردین ۱۴۰۲ به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری بندر گناوه برگزار شد.
از دنا تا خلیج فارس، رویدادی در راستای رونق گردشگری و تبادل فرهنگ و هنر بین دو استان بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد.
این رویداد فرهنگی با اجرای آیین‌های سنتی توسط هنرمندانی از دو استان برگزار شد و با استقبال پرشور مهمانان نوروزی و گردشگران همراه بود.
مردمان دو استان بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی بسیاری با یکدیگر دارند و در طول سال مراودات گردشگری زیادی بین دو استان انجام می‌شود.

جوادرستمی شهردار بندرگناوه در این مراسم گفت: امروز این گناوه‌ی ۸۰ هزار نفری متعلق به ۸۰ میلیون ایرانی است و افتخار می‌کنیم که میزبان شما مهمانان عزیز می‌باشیم و امیدواریم میزبان خوبی برای شما بوده باشیم.
رستمی ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان نوروزی و تقدیر از واحد فرهنگی‌ و اجتماعی شهرداری بندرگناوه، شورای اسلامی گناوه و هیئت فرهنگی کهکیلویه و بویراحمد ادامه داد: قطعاً در این ایام کمی‌ها و کاستی‌هایی وجود دارد که ممکن است باعث رنجش‌خاطر مهمانان نوروزی شده باشد و علت آن ورود حجم زیاد جمعیت به بندرگناوه است که شاید امسال گناوه بیش از ۱۰ برابر حجم ظرفیت خود پذیرای گردشگران نوروزی بوده است.

سعید طالبی‌پور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد در این مراسم اظهار داشت: پیوست‌های عمیق فرهنگی و قرابت‌های ملموس اجتماعی رایج بین مردمان هر دو استان و دوستی دیرینه‌ی بین این دو خطه وجود دارد.
طالبی‌پور خاطرنشان کرد: آیین‌ها و ارزش‌های مشترک مهم و قابل توجه‌ای بین مردم این دو منطقه وجود دارد و ارزشمندترین‌های آنها مهمان‌نوازی، گشاده‌رویی، دین‌داری و رعایت موازین اسلامی است که رعایت فرهنگ حجاب و عفاف را تبدیل به جزء اساسی از فرهنگ این دو خطه نموده است و انتظار است تمامی گردشگران به این فرهنگ‌ها و آیین‌های این مردم احترام بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا