اجتماعیاخبار شهرستاناخبار ویژه

ستاد هماهنگی خدمات نوروزی در گناوه شروع بکار کرد

جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر با موضوع تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۲ در فرمانداری گناوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ محمدتقی صفری فرماندار گناوه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر ویژه نوروز ۱۴۰۲ که روز یکشنبه ۳۰ بهمن با حضور تمامی دستگاه‌های اجرایی، نطارتی و خدماتی شهرستان گناوه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت: امیدواریم با همت همه مسئولین شهرستان همانند سال گذشته و با تجربه مضاعف بتوانیم یک مدیریت واحد در سطح شهرستان جهت تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ داشته باشیم و در این راستا انتظار داریم همه نهادها و سازمان‌ها با همکاری و تلاش نسبت به خدمات ارزنده به مهمانان نوروزی اقدام نمایند.
فرماندار گناوه اظهار داشت: مدیران شهرستان از توان مدیران کل استان استفاده نمایند تا در سطح شهرستان تحرک جدی از دستگاه‌های متولی شاهد باشیم و کاستی‌ها و کمبودها نیز با همکاری مدیران استانی برطرف شوند.
وی افزود: همه دستگاه‌های خدماتی با توجه به شرح وظایف مشخص خود نسبت به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم اقدام کنند و در جلسات آینده رفع مشکلات موجود را اعلام نمایند همچنین مسئولین کمیته‌های ستاد خدمات سفر نیز زیر مجموعه‌ی خود را فعال نمایند و نیازمندی‌ها را مکاتبه و هر ده روز یکبار گزارش اقدامات خود را در جلسه ستاد خدمات سفر ارائه دهند.
صفری به بیان و شرح وظایف مسئولین مربوطه پرداخت و گفت : در بحث ترافیک فرمانده انتظامی و راهور تدابیر لازم را بیندیشند و راهکار و پیشنهاد خود را در بحث ترافیک، مسدود نمودن مسیرها و محل پارکینگ‌ها در شورای ترافیک مطرح و مصوب نمایند تا در سطح شهر شاهد ترافیک و راهبندان نباشیم.
رئیس ستاد هماهنگی سفر افزود: سالن‌ها و فضاهای بزرگ سرپوشیده مورد استفاده اسکان قرار نگیرند و توسط متولیان مربوطه مهیا شوند تا در شرایط آب و هوایی اضطراری و احتمالی مورد اسکان قرار گیرند و همچنین آب ذخیر و محل استقرار مخزن ذخیره آب در ساحل آماده شود تا آب مورد نیاز ساحل تامین و مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.
فرماندار گناوه ادامه داد: هیچ گونه خاموشی در سطح شهر نباید داشته باشیم اداره برق مکاتبات لازم را با استان جهت روشنایی صدرصدی انجام دهد و شهرداری نیز نسبت به روشنایی محدوده‌ اختیارات خود اقدام نماید و در موضوع نظارت بر مسائل بهداشتی نیز شبکه بهداشت و درمان از تمام توان خود جهت نظارت و بازرسی‌ها استفاده نمایید و در بازار و نظارت بر قیمت ها ادارات صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی باید بطور دقیق و مستمر بر بازار و قیمت‌ها نظارت داشته باشند
و ذخیره مواد غذایی لازم با توجه به حجم بالای ورود مسافران به شهرستان و پیش بینی چند برابری نیازهای در دستور کار قرار گیرد.
محمد تقی صفری خاطرنشان کرد: مخابرات نسبت به نصب دکل اینترنت در ساحل اقدام نماید تا مردم در حوزه‌های اینترنتی و مخابراتی مشکلی نداشته باشند و تمامی دستگاهای اجرای و خصوصی نیز فعالیت‌های عمرانی خود را در سطح شهرستان از پانزده اسفند می‌بایست تعطیل نمایند.
صفری با اشاره به ممنوعیت بکارگیری اتباع افغانی در فعالیت‌ها گفت: بکارگیری اتباع بیگانه کاملا غیرقانونی هست و نباید استفاده شود در سال گذشته جهت تسهیل فعالیت‌ها با شهرداری همکاری شد ولی امسال مطابق ضوابط بکار‌گیری اتباغ افغانی ممنوع می‌باشد همچنین واگذاری بازارچه‌ها می‌بایست با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی صورت پذیرد.
فرماندار گناوه در ادامه به بیان وظایف دستگاه‌ها و متولیان خدمات در ایام نوروز پرداخت و از تمامی مسئولین خواست تا نتیجه اقدامات خود را در جلسه ستاد هماهنگی که هر ده روز یکبار برگزار خواهد شد مطرح نمایند.

در این جلسه رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان گناوه به عنوان دبیر ستاد هماهنگی سفر با ذکر کمیته‌های چهارده‌گانه و شرح وظایف آنها مسئولین کمیته‌ها را معرفی نمود و هر یک از مسئولین کمیته‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

در نوروز ۱۴۰۱ تعداد ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر و گردشگر وارد شهرستان گناوه شد.

خبر: عباس زارعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا