اجتماعیاخبار استانصدای مردم

سرگذشت کارکنان بومی اخراجی از تلمبه‌خانه گوره به جاسک چه شد؟

خاکریزگناوه _ تعداد ۲۵ نفر از کارکنان بومی شاغل در تلمبه‌خانه شماره یک گوره به جاسک که روز ۲۲ اسفند اخراج شده بودند تا پایان پروژه به کار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ جلسه کمیسیون کارگری شهرستان دیلم ظهر امروز شنبه ۲۷ اسفند با موضوع تعدیل نیروهای بومی تلمبه خانه شماره یک گوره به جاسک، به ریاست فرماندار دیلم و با حضور مدیران کل‌تعاون،کار و رفاه اجتماعی و تامین‌ اجتماعی استان در فرمانداری دیلم برگزار شد.

با توجه به مطالبه عمومی رسانه‌ها و فعالان کارگری در شهرستان‌های گناوه و دیلم در مورد اخراج کارکنان بومی شرکت نیروگستر شاغل در تلمبه خانه شماره یک گوره به جاسک و با پیگیری‌های انجام شده توسط فرماندار دیلم، نماینده بوشهر، گناوه و دیلم و امام جمعه دیلم، مقرر شد ۲۵ نفر از کارکنانی که در لیست تعدیل و اخراج  قرار گرفته بودند تا پایان پروژه ( ۳ ماه) در این شرکت به کار خود ادامه دهند.

بنا بر رایزنی‌های صورت گرفته توسط عبدالکریم جمیری نماینده مردم شریف شمال استان بوشهر با سردار عابد مدیرعامل هلدینگ تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه خاتم الانبیاء مقرر گردید نیروهای بومی به عنوان نیروی شرکتی پس از بهره‌برداری در این تلمبه‌خانه جذب شوند.

کارکنان بومی این تلمبه‌خانه که سختی و مشقت کار در پروژه را با پوست و گوشت خود حس کرده‌اند اکنون منتظر هستند که به وعده نماینده مجلس جهت جذب آنها توسط بهره‌بردار جامه عمل پوشیده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا