اخبار ویژهایران و جهان

سنگین ترین حمله به اسرائیل بعد از جنگ ۳۳ روزه

خاکریزگناوه _ دقایقی پیش بیش از ۱۰۰ فروند راکت و موشک از جنوب لبنان به سمت شمال فلسطین اشغالی و مواضع صهیونیست‌ها شلیک شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ دکتر علیرضا تقوی‌نیا تفسیرگر و کارشناس مسائل بین‌الملل در خصوص ابعاد این حمله می‌نویسد:

دوران صبر استراتژیک در برابر حملات صهیونیست ها به سر آمده و محور مقاومت هر گونه حمله را با سنگین ترین واکنش پاسخی دهد.

ایران بارها اعلام کرده روی تلفات نظامیانش حساس است و تحمل نمی کند که در خاک سوریه آنان مورد هدف قرار گیرند و بی تردید از متحدان خود پاسخ متناسب را طلب می کند.

این حمله نیز قطعا پاسخ ایران به اسرائیل در واکنش به شهادت ۲ پاسدار در سوریه ارزیابی خواهد شد .

این حمله با این گستردگی و حجم آتش که به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از صهیونیست ها منجر شده ، قطعا بدون هماهنگی با حزب الله به عنوان قدرت اصلی در لبنان نیست .

اکثر راکت ها و موشک ها از سد گنبد آهنین عبور کرده اند و به مناطق صهیونیست نشین اصابت کرده اند و حجم انفجار ناشی از آنها نشان میدهد از پرتابه هایی با سر جنگی قوی استفاده شده است.

اگر نتانیاهو تصمیم به حمله گسترده بگیرد جنگ با لبنان آغاز می شود اما این رژیم تحمل جنگ را ندارد و اگر پاسخ ندهد ، اعتبارش در میان صهیونیست ها بیش از پیش کمرنگ می شود‌.

فعال شدن جبهه لبنان اصلا خوشایند اسرائیل نیست زیرا پس از جنگ ۲۰۰۶ ، مرزهای شمالی فلسطین اشغالی امن بوده است و تل آویو تحمل دریافت موشک از سمت لبنان را ندارد .

حملات موشکی امروز نشان داد اسرائیل از چند طرف محاصره است و هرگاه محور مقاومت اراده کند ، می تواند هر کدام از این جبهه ها را فعال نماید و اسراییل نیز قابلیت بازدارندگی و از بین بردن تهدیدات در مرزهایش را ندارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا