اخبار استاناخبار شهرستانورزشی

سهیل تیرنا مقام سوم وزنه‌برداری کشور را کسب کرد

سهیل تیرنا در مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان کشور موفق شد مدال طلای یک‌ضرب، برنز دو ضرب و در مجموع مقام سوم کشور را کسب کند.

مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان ایران ۲۸ شهریورماه در استان لرستان کار خود را آغاز و ۳۱ شهریور به کار خود پایان داد در این مسابقات نوجوانان کشور در اوزان مختلف به رقابتی تنگاتنگ پرداختند.
با توجه به اینکه ورزشکاران این رشته قبل از حضور در مسابقات کشوری می‌بایست اقدام به رکوردگیری در استان نمایند و فقط کسانی که رکورد مجاز را کسب کنند مجوز ورود به مسابقات کشوری را اخذ خواهند کرد، سهیل تیرنا از شهرستان گناوه به عنوان تنها نماینده استان بوشهر راهی مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور شد.
مهدی تیرنا رئیس هیات وزنه‌برداری شهرستان گناوه و سرپرست تیم استان بوشهر در گفتگو با پایگاه خبری خاکریزگناوه با اشاره به مسدومیت سهیل تیرنا گفت: از آنجاییکه سهیل تیرنا قبل از مسابقات کشوری در اردوی تیم وزنه‌برداری نفت اهواز دچار مسدومیت شد با تلاش تیم پزشکی و زحمات دکتر صیادی متخصص ارتوپد توانستیم شرایط مسدودیت ایشان را به حد تقریبا مساعد شرکت در این مسابقات برسانیم که زحمات دکتر صیادی در رساندن سهیل تیرنا به مسابقات قابل تقدیر است.
سرپرست تیم استان بوشهر در ادامه گفت: این ورزشکار در رکوردگیری استانی در دسته ۷۳ کیلوگرم موفق شد در یک‌ضرب ۱۲۱ کیلوگرم و در دو‌ضرب ۱۴۵ کیلوگرم را به ثبت برساند و آمادگی این را داشت که طلای یک‌ضرب، دو‌ضرب و مجموع کشور را کسب نماید اما همانطور که اشاره شد به دلیل مسدومیت و رقابت تنگاتنگی که بر مسابقات حاکم بود مسدومیت بر شرایط جسمانی این ورزشکار غلبه کرد و در نهایت توانست در یک‌ضرب ۱۱۵ کیلو و در دوضرب ۱۳۷ کیلوگرم را بالای سر ببرد و طلای یک‌ضرب و برنز دوضرب و مجموع را به خود اختصاص دهد.
رئیس هیات وزنه‌برداری شهرستان گناوه آینده سهیل در رشته وزنه‌برداری را درخشان خواند و گفت: سهیل تیرنا در کنار تحصیل و جدیت در تحصیل به صورت حرفه‌ای ورزش وزنه‌برداری را ادامه می‌دهد و در حال حاضر به تیم نفت اهواز نیز دعوت شده است و امید است در کنار پشتکار خود و با همت یعقوب پشوتنی مربی پرتوان استان و شهرستان به آینده درخشانی که در ذهن خود ترسیم کرده دست یابد/عباس زارعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا