اخبار استاناخبار شهرستان

سومین نشست روسای شوراهای هیئات مذهبی استان بوشهر در گناوه برگزار شد

خاکریزگناوه _ سومین نشست تخصصی رؤسای شوراهای هیئات مذهبی استان بوشهر با عنوان نشست همدلی و بارش افکار با حضور فرماندار، معاون انتظامی و معاون سپاه گناوه در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ سومین نشست تخصصی رؤسای شوراهای هیئات مذهبی استان بوشهر با عنوان نشست “همدلی و بارش افکار” با حضور فرماندار، معاون انتظامی و معاون سپاه گناوه در این شهرستان برگزار شد.
محمد تقی صفری فرماندار گناوه در این نشست اظهار کرد: پرچم اسلام و امام حسین علیه السلام باید به دست هیأت مذهبی برافراشته شود و امروز به برکت اسلام و انقلاب اسلامی این اتفاق مهم رخ داده است.
فرماندار گناوه افزود: راهبری این انقلاب اسلامی به دستان با کفایت امامین انقلاب محقق شده است.
وی گفت: وظیفه اصلی هیأت‌های مذهبی ایجاد شور دینی و نشاط معنوی است که جهت جذب جوانان به دین و دعوت آنها به سوی ارزش‌ها باید فضای مذهبی را جذاب کرد.
فرماندار گناوه به بیان رشادت‌ها و ایثارگری سردار مقاومت و نقش مهم شهید سلیمانی پرداخت و افزود: شهید سردار سلیمانی در راه دفاع از حرم اهل بیت (ع) وایران اسلامی جان خود را در طبق اخلاص قرار داد و به این باور رسیده بود که ایران حرم است و برای دفاع از این حرم و خیمه باید از جان گذشت و دنیا شاهد بود که چگونه بدن ایشان در این راه تکه تکه شد.

نوشاد نوشادی رئیس شورای هیأت‌های مذهبی کشور در این نشست به نقش آفرینی هیأت‌های مذهبی در تمام مراحل به ویژه محرم صفر و نمونه بارز آن در اربعین اشاره کرد و گفت: هیأت‌ها به عنوان چراغ راه در تمام عرصه‌ها می‌درخشند و نور آن در همه جا آشکار است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست کار اصلی هیئت مذهبی را جهاد در عرصه تبیین و تزریق امید در جامعه عنوان کرد.
حجت الاسلام صادق زاده نشر خوبی‌ها و روایتگری پیشرفت را وظیفه همگان عنوان کرد و افزود: روایت خوبی‌ها و بیان دستاوردها و نشر آن در جامعه می‌تواند گره‌ها و شبهات را پاسخ دهد و ذهن جوانان را پویا کند و این گونه نشست‌ها باعث می‌شود بار دیگر امید در جامعه زنده شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه نیز ضمن تقدیر از زحمات همه هیأت‌ها و خادمان اهل بیت (ع) به نکاتی در خصوص نقش هیئت اشاره کرد و گفت: سیدالشهدا ع محور رحمت الهی و باب رحمت خداوند است که به رحمه الله الواسعه ملقب شدند.
حجت الاسلام علی محمدی افزود: این جنبش و حرکت مردمی نیازمند تقویت همه جانبه است و نقش آفرینی مردم به عنوان موتور پیشران و محرک، جامعه را به سوی پیشرفت و استقلال رهنمود می‌کند.

در ادامه این نشست از رؤسای شورای هیأت‌های مذهبی با تقدیم لوح و تندیس تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا