اخبار شهرستان

شهرداری و دهیاری‌ها ساخت‌ و سازهای غیرمجاز را به جهاد کشاورزی و منابع طبیعی اطلاع دهند

معاون عمرانی فرماندار گناوه گفت: شهردارها و دهیاری‌های شهرستان باید در حریم خود ساخت و سازهای غیر مجاز را شناسایی و به جهاد کشاورزی و منابع طبیعی اعلام نمایند تا با متخلفین از طریق اعمال قانون و روند قضایی برخورد شود.

به گزارش پایگاه خبری خاکریز گناوه؛ مسلم سلیمانی معاون عمرانی فرماندار گناوه در کارگروه ساخت‌ و سازهای غیرمجاز ضمن تاکید بر برگزاری ماهانه و منظم جلسات ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان اظهار داشت: هوشیاری تمامی مسئولین در این حوزه و گزارش‌های دستگاه‌های ناظر موجب شده است که بتوانیم در امر پیشگیری و برخورد، دستاوردهای خوبی را در مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهرستان کسب نماییم.
معاون عمرانی فرماندار گناوه با اشاره به این که ساخت و سازهای غیر مجاز یک معضل جدی پیرامون شهر گناوه و روستاهای شهرستان محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: ساخت و سازهای غیر مجاز همواره موجب نگرانی و گلایه شهروندان و مردم بوده است و متاسفانه گاهی شاهد هستیم که ساخت و سازهای غیر مجاز از آب و برق خدمات عمومی برخوردار هستند در صورتی که ممکن است در جایی برخی خانه های مجاز نیز هنوز امکان دسترسی برق و آب نداشته باشند.
سلیمانی با بیان این مهم که گاهی اوقات خلاء های قانونی و گاهی نیز کم‌کاری مسئولین باعث بروز چنین منظره‌هایی می‌شود تصریح کرد: اگر قانون را به صورت مستمر، منظم، کارشناسی و با جدیت اجرا کنیم با چنین مسائلی مواجه نخواهیم شد.
معاون عمرانی فرماندار گناوه بی‌توجهی مسئولین طی یک بازه طولانی را باعث کثرت ساخت و سازهای غیر مجاز دانست و گفت: از دستگاه های اجرایی و نظارتی انتظار می‌رود همانطور که در سال جاری تاکنون عملکرد قابل قبولی در مبارزه با ساخت‌های غیرمجاز داشته‌اند در راستای حفظ این رویکرد مثبت اهتمام ورزند و سطح نظارت و اعمال پیشگیرانه خود را ارتقا دهند.
رئیس کارگروه ساخت و سازهای غیر مجاز یادآور شد: همچنین یکی از اساسی‌ترین مطالبات و گلایه های مردم از مسئولین در ملاقات‌ها و دیدارها، افزایش ساخت و سازهای غیر مجازی می‌باشد که گاهی مشاهده میشود برق و آب و گاز آنها نیز فراهم است و ما وظیفه داریم بکوشیم تا حداقل ساخت و سازهای غیرمجاز سطح شهرستان از این آمار فراتر نرود.
وی افزود: شهردارها و دهیاری‌های شهرستان باید در حریم خود ساخت و سازهای غیر مجاز را شناسایی و به جهاد کشاورزی و منابع طبیعی اعلام نمایند تا با متخلفین از طریق اعمال قانون و روند قضایی برخورد شود.
مسلم سلیمانی با تاکید بر پرداختن مستمر به امر پیشگیری و مبارزه در مقابل ساخت و سازهای غیر مجاز ادامه داد: هرچه ما و عوامل ما در میدان حضور پررنگ‌تری داشته باشیم و دقیق‌تر قانون را اجرا نماییم از وقوع تخلف پیشگیری کرده‌ایم و در کنار آن مبارزه و اعمال قانون در برابر ساخت و سازهای غیر مجاز ایجاد شده نیز می‌تواند بازدارنده باشد.
معاون اجرایی فرمانداری شهرستان گناوه افزود: طبق گزارش های واصله از منابع طبیعی و اداره جهاد کشاورزی از زمانی که اداراتی مانند برق و آب خارج از اصول قانونی به ساخت‌ و سازهای غیرمجاز خدماتی ارائه نمی‌کنند، بسیاری به دنبال تغییر کاربری زمین‌ها هستند که این امر نشان دهنده تاثیر اجرای قانون است.
وی تاکید کرد: وقتی قانون اجرا شود مردم نیز خودشان را در چهارچوب قانون قرار می‌دهند اما وقتی ما اعمال قانون را جدی نگیریم مردم نیز تمرد خواهند نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا