اخبار استانهنری

شهرستان دشتی منطقه ای خاص از لحاظ فرهنگ و هنر در استان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: شهرستان دشتی منطقه ای خاص از لحاظ فرهنگ و هنر در استان است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه از روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور در آیین اختتامیه جشنواره عکس و کلیپ تاریخ و تمدن دشتی که به صورت وبینار صحبت کرد، بیان داشت: هنرمندان با جایگاه ویژه خود در جامعه همواره نقشی موثر و مفید داشته اند و با تولید آثار، فرهنگ را به نسل های آینده انتقال می دهند.

وی افزود: توجه به فرهنگ و هنر باید در جامعه به ویژه مسئولین گسترش یابد زیرا اهالی این حوزه می توانند با نهادینه کردن موضوعات مختلف در جامعه تاثیرگذار باشند.

کرمپور با اشاره به اینکه شهرستان دشتی منطقه ای خاص از لحاظ فرهنگ و هنر در استان است، اظهار کرد: هنرمندان این شهرستان با تولید آثار فاخر در بخش های مختلف و عرصه های ملی و بین المللی درخشیده اند و این نشان از ریشه و سابقه دیرینه فرهنگ و هنر دارد.
وی ادامه داد: شرکت و ارسال اثر به جشنواره دغدغه هنرمندان را به حوزه فرهنگ و هنر بیان می کند که باید با حمایت زمینه فعالیت بیشتر آنها فراهم شود.

کرمپور بیان کرد: آثار قابل توجه فاخری در حوزه فرهنگ، تاریخ و تمدن دشتی به جشنواره ارسال شده که باید به عنوان یک الگو در اجرای برنامه ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در شرایط حاکم بر جامعه و شیوع ویروس خطرناک کرونا، همت شما در خلق آثار فرهنگی و هنری ستودنی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ضمن اعلام حمایت مالی از جشنواره بیان داشت: تمام شرکت کنندگان برگزیدگان جشنواره هستند زیرا حضور آن ها موجب ترویج تاریخ، تمدن، فرهنک و هنر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا