اجتماعیاخبار شهرستاناخبار ویژه

صفر تا صد مسمومیت دانش‌آموزان در گناوه

تعدادی از دانش‌آموزان یک مدرسه در گناوه روز گذشته با علائم شبیه مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ روز سه‌شنبه حدود ساعت ١١:٣۰ در مدرسه حضرت زینب(س) تعدادی از دانش‌آموزان با علائم تهوع و تنگی نفس با آمبولانس و خودروهای شخصی به بیمارستان امیرالمومنین(ع) گناوه منتقل شدند.
با توجه به وقایع اخیر با موضوع مسمومیت‌های سریالی در برخی مدارس کشور، حساسیت و احتمال بروز این اقدام ناجوانمردانه در گناوه موجب شد تا عوامل استرس دانش‌آموزان و نگرانی والدین تعداد زیادی از دانش‌آموزان را به بیمارستان بکشاند.
طبق آخرین آمار روز سه‌شنبه حدود ۵۳ دانش‌آموز به دلیل بدحالی به بیمارستان گناوه مراجعه کردند که تا روز چهارشنبه به جزء ۲ دانش‌آموز یکی با علائم تنگی نفس و دیگری مشکل گوارشی همه از بیمارستان ترخیص شدند.
در این میان مدیر مدرسه نیز با داشتن بیماری زمینه‌ای و علائم مشابه در بیمارستان بستری شدند که وضعیت فعلی ایشان مساعد اعلام گردید.
با توجه به این رخ‌داد، اخبار ضد و نقیض بسیاری در فضای مجازی شهرستان گناوه و استان بوشهر منتشر گردید که هیچ کدام قطعیت نداشتند ولی آن چیزی که تا کنون مشخص است بروز وضعیت نامساعد روحی و جسمی تعدادی از دانش‌آموزان یک مدرسه در گناوه است و با توجه به سناریوی مسمومیت‌های سریالی در مدارس کشور، تحقیقات میدانی و بررسی موضوع بصورت دقیق توسط مراجع امنیتی در حال بررسی است.
طبق بررسی میدانی خبرنگار خاکریزگناوه در صحنه حادثه و بیمارستان؛ فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، مراجع انتظامی و امنیتی گناوه روز گذشته پس از اطلاع در مدرسه و بیمارستان حاضر شده و از نزدیک موضوع را مورد رصد قرار داده و نگرانی نسبت به سلامتی دانش‌آموزان از اولویت و دغدغه‌ی اصلی آنها می‌باشد و تهدید و دستوری جهت حضور اجباری دانش‌آموزان در مدرسه وجود ندارد.
طبق بررسی خبرنگار خاکریزگناوه؛ در محیط مدرسه بوی قیر و گازائیل به دلیل عملیات آسفالت خیابان کنار مدرسه به مشام رسیده است ولی اینکه دلیل اصلی بدحالی دانش‌آموزان قطع به یقین این مورد بوده است صحت ندارد بلکه این موضوع یک احتمال است و در حال بررسی می‌باشد.
همچنین تا کنون هیچ شخصی به عنوان عامل و مجرم توسط نهادهای امنیتی دستگیر نشده است و فقط تحقیقات میدانی در قالب جمع‌آوری اطلاعات و حضور جهت پاسخ به برخی سوالات انجام شده است.
امیدواریم به زودی و با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) عاملین این اقدامات سخیفانه که توسط رئیس دستگاه قضا به عنوان مفسدفی‌الارض معرفی شده‌اند دستگیر شده و آرامش و امنیت به محیط تعلیم و تربیت و خانواده‌های بازگردانده شود.
شهروندان و خانواده‌ها مراقب تحریک کنندگان در فضای مجازی باشند و اخبار را فقط از مراجع رسمی پیگیری نمایند.

گزارش: عباس زارعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا