اخبار شهرستان

صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان، وظیفه و تکلیف است

سرپرست صنعت، معدن و تجارت شهرستان گناوه گفت: نظارت بر اصناف و صیانت از حقوق مردم و مصرف کنندگان به عنوان یک وظیفه و تکلیف مورد توجه است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه؛ عبدالمهدی شاهین زاده سرپرست اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان گناوه اظهار داشت: طی بازرسی صورت گرفته در چند روز اخیر از مجموع ۳۳ واحد صنفی بازرسی شده‌ی رستوران، عرضه کننده مرغ و گوشت ، تعویض روغنی و آرایشگاه مردانه، تعداد ۱۵ مورد تخلف صنفی با عناوین گرانفروشی، عدم درج قیمت، کالای تاریخ گذشته و عدم انجام تکالیف صنفی به ارزش ریالی ۱۳۸ میلیون ریال کشف گردید که جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی نهایی به تعزیرات حکومتی ارسال گردید.

شاهین زاده گفت: طرح گشت مشترک و نظارت بر صنوف با همکاری بازرسین ادارات صمت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان مطابق با مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان و با نظارت ویژه استاندار بوشهر و فرمانداری گناوه همچنان درحال اجراست.

سرپرست اداره صمت شهرستان‌ گناوه خاطرنشان کرد: با توجه به تعدد شکایات دریافتی از صنف آرایشگران، تعویض روغنی و مواد غذایی، تمرکز و برنامه ریزی تیم‌های گشت مشترک حول نظارت بر صنوف مذکور بوده و با جدیت بیشتری بر نحوه عملکرد این صنوف نظارت خواهد شد.

وی افزود: بازرسی و نظارت بر اصناف و کسبه و صیانت از حقوق مردم و مصرف کنندگان همواره به عنوان یک وظیفه و تکلیف از سوی واحد نظارت و بازرسی این اداره و اتاق اصناف مورد توجه بوده است.

ایشان در پایان تصریح کرد:سامانه ۱۲۴ بصورت شبانه روزی آماده دریافت شکایات  همشهریان در خصوص تخلفات صنفی می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا