اخبار استان

ضرب الاجل ۱۵ روزه استاندار بوشهر به مدیران دولتی

استاندار بوشهر گفت: پاسخ سریع دستگاه‌های اجرایی به استعلامات ضروری است و حداکثر طی ۱۵ روز باید پاسخ استعلام به صورت شفاف اعلام و بعد از زمان مقرر، اگر پاسخ داده نشود، به منزله تأیید استعلام و پاسخ مثبت است.

به گزارش پایگاه خبری خاکریزگناوه به نقل از ایرنا، احمد محمدی زاده روز سه شنبه در نشست مسئولان استان بوشهر اظهار کرد:سرمایه‌گذاران و صاحبان کسب و کار برای هر نوع استعلامی از دستگاه های اجرایی نباید به گونه ای معطل شوند که قید سرمایه‌گذاری را بزنند.

وی افزود: در پاره‌ای از موارد مشاهده شده که روند استعلامات در یک دستگاه اجرایی توسط یک کارشناس به دلایل مختلفی معطل می‌شود که این روند با اهرم‌های نظارتی اصلاح می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم خدمت‌رسانی جهادی به مردم، تصریح کرد: فرصت‌ها مثل برق و باد می‌گذرد و کسانی که مسئولیتی را می‌پذیرند، باید به گونه‌ای عمل کنند که در قبال مردم شرمنده نباشند و هر چه در توان دارند را در طبق اخلاص بگذارند.

محمدی‌زاده ادامه داد: به زودی دوره تخصصی آموزشی مقررات کسب و کار توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر و با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، فرمانداران و مدیران شهرستانی برگزار می‌شود و طی آن فرایند اجرای پروژه‌ها، روند صدور مجوزها و استعلامات آموزش داده می‌شود که در ایجاد اشتغال پایدار و بهبود تولید مؤثر است.

وی گفت: تسهیل و تسریع در صدور مجوز فعالیت سرمایه گذاران در استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن گفت: همانگونه که در دفاع مقدس با حضور مردم، موفق شدیم دشمن را شکست بدهیم، در جنگ اقتصادی نیز با مشارکت مردم و بخش خصوصی به موفقیت بیشتر می‌رسیم و به عنوان دولت، موظف هستیم ساز و کارهای لازم را فراهم کنیم.

وی با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در استان و سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌ها گفت: سرمایه و سرمایه‌گذار، فرمان‌پذیر نیست و باید تعامل کافی با سرمایه‌گذاران انجام شود.

محمدی‌زاده تاکید کرد: هدایت سرمایه‌گذاران به سمت شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه با وجود تمام زیرساخت‌ها و اخذ استعلام‌ها در این مناطق نواحی ، سبب می‌شود که سرعت کار بالاتر و کمترین میزان مشکل در فضای کسب و کار ایجاد شود.

استاندار بوشهر با اشاره به موافقت‌نامه‌ها و تفاهم‌نامه‌های سفر رئیس جمهور به استان بوشهر افزود: دستگاه‌های اجرایی و زیرساختی، تمهیدات لازم را بیندیشند تا سرمایه‌گذاران بدون دغدغه، کار خود را جلو ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا